Xbox szykuje swój własny handheld. Kolejna generacja to cały ekosystem

https://www.ppe.pl/news/338107/cyberpunk-2077-moze-jeszcze-otrzymac-nowa-zawartosc-deweloper-cd-projekt-red-wspomina-o-opcjach.html
Newsy Xbox Series

Microsoft chce wydać “nie generację konsol” a “generację ekosystemu”. Wśród potencjalnych urządzeń znajduje się też handheld Xbox.

Dziś dowiedzieliśmy się wielu wspaniałych rzeczy dzięki dokumentom Microsoftu, które wypłynęły za sprawą postępowania FTC. Firma ma plan i chce jeszcze mocniej inwestować w swój oddział gier wideo. Dlatego też gigant z Redmond szykuje dla nas Xbox Gaming Beyond, czyli absolutnie imponujące plany dotyczące kolejnej generacji sprzętu do grania. A w zasadzie kolejnego “ekosystemu”, bo tak właśnie nazywa go sam Microsoft.

Xbox przyszłości, czyli handheldy i nie tylko

Ku przypomnieniu – wiemy, że powstaje nowa wersja Xbox Series X, a także 10. generacja konsol od Xbox, która ma zadebiutować w 2028 roku. Zapewne wtedy też dostaniemy nowe PlayStation 6. Sony tymczasem pracuje nad PS Portal, czyli handheldem, niebędącym tak naprawdę handheldem, przeznaczonym do grania w chmurze. Wygląda na to, że i Xbox szykuje własną odpowiedź, ale niekoniecznie na to urządzenie, a zapewne bardziej jako nowa wersja sprzętu od Microsoftu, przeznaczona na 10. generację. Być może nawet jeszcze później…

Na poniższej infografice można znaleźć dokładne podsumowanie tego, czego w przyszłości możemy spodziewać się od Xboksa. Firma chce wspierać komputery, urządzenia mobilne, przystawki telewizyjne. Jednocześnie zamierza rozwijać gaming w chmurze, proponuje nowy sprzęt audio, kontrolery, myszki i klawiatury, a także i pełnoprawne konsole. Znalazło się jednak miejsce na urządzenie będące handheldem od Microsoftu.

Niestety, wiele się o nim nie dowiedzieliśmy, ale od dawna spekuluje się, że gigant może szykować własny sprzęt przenośny. Problem w tym, że zgodnie z poniższą grafiką, znajduje się na samym końcu priorytetów firmy. Oznacza to, że prace nad nim nawet się nie zaczęły, bo firma przesunęła jego debiut w czasie. Patrząc na to, jak długo czekamy na Xbox Azure (czyli akcesorium do gamingu przez chmurę), zapewne i handhelda się długo nie doczekamy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie