Znamy specyfikację nowego Xboksa 10. generacji? Gigantyczny przeciek z poufnych dokumentów

Xbox 10. generacji wycieka. Poufne dokumenty Microsoftu
Newsy Xbox Series

Kolejny wielki przeciek związany z nową generacją konsol do grania. W sieci pojawiły się informacje z poufnych dokumentów Microsoft w sprawie Xbox 10. generacji.

Ależ to było piękne. Najpierw Microsoft kolejny raz zapewnił nas, kiedy możemy spodziewać się nowej generacji konsol do grania. Potem dostaliśmy przedwczesne ujawnienie nowego Xbox Series X Brooklin. Jeżeli jeszcze Wam mało, to dzięki poufnym dokumentom Microsoftu w sprawie postępowania FTC dostaliśmy także specyfikację 10. generacji „zielonych”. Oczywiście nie warto brać tego za pewnik, a bardziej traktujmy to jako pomysły firmy.

Nowy Xbox 10. generacji

Na Reddicie i forum ResetEra na Twitterze pojawiły się wszystkie najważniejsze informacje z tych dokumentów. Xbox tym razem chce wydać „hybrydową platformę”, choć nie chodzi tu o coś w stylu Nintendo Switcha. Sprzęt postawimy sobie przy telewizorze, ale bardzo mocno opierać się ma na idei chmury. To właśnie ona ma zapewnić „większą immersję i zupełnie nową jakość wrażeń w grach”. Tak, też nie do końca to wszystko rozumiem, ale niech będzie.

Opracujemy hybrydową platformę gier nowej generacji, zdolną do wykorzystania połączonej mocy klienta i chmury w celu zapewnienia głębszej immersji i zupełnie nowych klas doświadczeń w grach. Zoptymalizowana pod kątem rozgrywki w czasie rzeczywistym i twórców, zapewni nowy poziom wydajności wykraczający poza możliwości samego sprzętu klienckiego.

– twierdzi Xbox w dokumentach

Sprzęt ma mocno opierać się na dobrodziejstwach sztucznej inteligencji, chmury i zapewnieniu „pełnej immersji”. To także platforma dla twórców gier i aplikacji. Wedle specyfikacji, dostaniemy GPU od AMD, procesor oparty na architekturze ARM, DirectX ray tracing nowej generacji, dynamiczną globalną iluminację, super-rozdzielczość ML, a także „kompatybilność w przód”, cokolwiek to znaczy.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie