PlayStation Portal oficjalnie. Znamy cenę i przybliżoną datę premiery konsoli oraz nowych gadżetów od Sony

PlayStation Portal powoli staje się handheldem | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

PlayStation Portal to oficjalna nazwa dla Project Q, czyli przenośnego urządzenia do remote play. Znamy jego cenę, potencjalną premierę i dedykowane gadżety.

Już wcześniej zapowiedziany pół-handheld od Sony, czyli Project Q, zyskał oficjalną nazwę. Konsola ma nazywać się PlayStation Portal i trafi na rynek już w tym roku. W obszernym wpisie na blogu firma nie ujawniła jednak konkretnej daty premiery, choć pre-ordery ruszać mają wkrótce. Dowiedzieliśmy się za to, co mniej oferować ma ten sprzęt i ile będzie kosztować.

Zdalny odtwarzacz PlayStation Portal przenosi wrażenia z gry na PS5 do dłoni. Zawiera kluczowe funkcje bezprzewodowego kontrolera DualSense, w tym adaptacyjne wyzwalacze i haptyczne sprzężenie zwrotne. Żywy 8-calowy ekran LCD obsługuje rozdzielczość 1080p przy 60 klatkach na sekundę, zapewniając wrażenia wizualne w wysokiej rozdzielczości, których oczekuje się od wysokiej jakości gier stworzonych przez światowej klasy twórców.

– czytamy we wpisie firmy

Sony ujawniło PlayStation Portal – oto cena i okres premiery

Portal dedykowany jest dla graczy, którzy chcą grać w gry z PS5 w innym pokoju, niż stoi konsola (zapewne choćby w łóżku) albo dla tych, którzy dzielą salon z innymi osobami. Portal łączy się z PS5 za pomocą funkcji remote play, która wymaga wi-fi. Dlatego też sprzęt nie jest przydatny poza naszym gospodarstwem domowym i z pewnością nie można mówić o nim jako o pełnym, samodzielnym handheldzie. To też nie do końca urządzenia do streamowania gier, bo wspiera jedynie remote play z “dużej” konsoli. Co ciekawe, nie zagramy na nim w gry strumieniowane z PS Plus lub też tytuły VR.

Konsolka ma ukazać się jeszcze w tym roku w cenie 199,99 USD (czyli mniej więcej jak prognozował Microsoft). Nie znamy oficjalnej ceny w Polsce, ale zapewne będzie to kwota między 900 a 1 000 złotych lub też jeszcze więcej.

PlayStation Portal

Nowe słuchawki do PlayStation

Sony pokazało również zapowiedziane już wcześniej słuchawki dokanałowe PlayStation Pulse Explore. Ujawniono również zestaw słuchawkowy Pulse Elite. Obydwa te sprzęty mają łączyć się z konsolą (lub też Portalem, a nawet PC i Mac) za pomocą nowej funkcji łączności bezprzewodowej PlayStation Link.

Pulse Elite i Pulse Explore będą pierwszymi urządzeniami audio PlayStation wykorzystującymi specjalnie zaprojektowane planarne przetworniki magnetyczne, zapewniające audiofilskie wrażenia słuchowe, które zwykle można znaleźć w słuchawkach premium dla profesjonalnych inżynierów dźwięku. Dzięki Pulse Explore mamy przyjemność być jedną z pierwszych firm, które dostarczają bezprzewodowe słuchawki douszne na masowy rynek konsumencki, wykorzystując technologię planarnych przetworników magnetycznych.

– chwali się Sony we wpisie

Pulse Elite kosztować ma 149,99 USD (około 620 zł), natomiast Pulse Explore to cena 199,99 USD, czyli… dokładnie tyle samo, ile kosztuje przenośne PlayStation Portal. Sporo, szczególnie jak na słuchawki dokanałowe. Więcej informacji na temat każdego z tych sprzętów poznać mamy już niedługo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie