Znamy datę premiery PlayStation Portal. Zwiastun pokazuje sprzęt w akcji

PlayStation Portal nie powstało, aby zarobić na graczach - mówi Sony
Newsy PS5

Nowy “pseudohandheld” PlayStation Portal doczekał się ostatecznej daty premiery. Z tej okazji Sony podzieliło się również zwiastunem urządzenia.

Nowe PSP (moja wina, że taki skrótowiec wymyślili?!) ukaże się na rynku już 15 listopada 2023 roku, ale nie wszędzie (o tym zaraz). Ja dalej nie wiem, dla kogo jest to urządzenie, ale nowy materiał pokazujący je w akcji potwierdza, że raczej nie jest dedykowany masowemu odbiorcy. W końcu mówimy o sprzęcie, który w teorii mógłby być przenośny, a w praktyce taki nie jest. No, chyba że można za taką konsolę uznać mobilne PS5, które zabierzemy maksymalnie do innego pokoju.

Na blogu PlayStation pojawił się nowy wpis dotyczący PlayStation Portal. Już wcześniej poznaliśmy cenę urządzenia. Za konsolę przyjdzie nam zapłacić 199,99 dolarów amerykańskich. Nie znamy dokładnego przelicznika na polskie złotówki. Spodziewam się jednak, że będzie to jakieś 900 – 1000 zł.

Zdalny odtwarzacz PlayStation Portal pojawi się na wybranych rynkach 15 listopada 2023 r. i jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie direct.playstation.com w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Począwszy od 29 września 2023 r., zdalny odtwarzacz PlayStation Portal można również zamówić w przedsprzedaży u innych wybranych sprzedawców detalicznych w tych krajach, a także w Kanadzie i Japonii. Dodatkowa dostępność regionalna zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

– informuje Sony

Wygląda więc na to, że w Polsce sprzęt może zadebiutować później, ale na razie nie wiemy, kiedy dokładnie. Firma nie planuje więc globalnej premiery, a sukcesywne pojawianie się towaru na półkach. Na ostateczną polską datę premiery trzeba zaczekać, aż polski oddział korporacji wyda komunikat. Aha, no i poniżej znajdziecie wspomniany na początku trailer.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie