Kiedy premiera PS6 i nowego Xboksa? Microsoft potwierdził datę

PlayStation może otrzymać nową grę Xbox | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Xbox Series

Microsoft kolejny raz potwierdził potencjalną datę premiery PS6 i nowego Xboksa. Kolejna generacja mogłaby rozpocząć się za kilka lat.

Dziś wielu deweloperów może pracować nad swoimi nowymi grami, które docelowo ukażą się nawet nie tyle na tej generacji, ile na jeszcze następnej. Winny jest temu katastrofalnie długi czas produkcji. Tylko po co gry bez konsol? Spokojnie, te też najprawdopodobniej już teraz powstają i mogą ukazać się na rynku już w 2028 roku. Co ciekawe, Microsoft podawał tę samą datę już jakiś czas temu. Wygląda więc na to, że firma jest praktycznie pewna, kiedy spodziewać się należy 10. generacji.

Xbox nowej generacji i PS6 – kiedy premiera?

Przy okazji przejmowania Activision Blizzard przez Microsoft, na jaw wychodzi wiele planów i sekretów zarówno giganta z Redmond, jak i Sony. O nowych nieredagowanych dokumentach związanych z postępowaniem Federalnej Komisji Handlu (FTC) informuje serwis Axios.

Zgodnie z dokumentami, na spotkaniu zarządu firmy w 2022 roku padła definitywna data rozpoczęcia nowej generacji. Dodam tylko, że Microsoft skupia się na swoim Xboksie, ale nowe generacje zawsze rozpoczynają się jednocześnie, także śmiało możemy spodziewać się także debiutu PS6 w podobnym okresie. Na spotkaniu pojawił się m.in. szef Xbox Phil Spencer, dyrektor generalny Satya Nadella i dyrektorka finansowa Amy Hood.

Wspomniano wtedy, że nowy Xbox trafi na rynek w 2028 roku. To zgadzałoby się z poprzednimi doniesieniami.

“Czy plan na 2028 r. zakłada utrzymanie tego [nieczytelne] modelu, czy też wymuszenie elastyczności / możliwości systemu Windows?”

“Rozpoczęliśmy już tę podróż z Xbox One i Xbox One X, kontynuując ją w Series S | X.” – odpowiada Kevin Gammill, wiceprezes korporacyjny ds. ekosystemów gier, odnosząc się do eksperymentów Microsoftu z modelami Xbox o różnej mocy w ostatnich generacjach konsol

“Musimy być jeszcze bardziej elastyczni w nadchodzącej 10. generacji, ale musimy także zapewnić twórcom możliwość korzystania z unikalnych możliwości sprzętowych.”

– donosi serwis Axios

Istnieje więc bardzo wielka szansa, że inżynierowie obydwu firm pracują nad kolejnymi konsolami do grania. Oby tylko tym razem faktycznie wychodziły na nie przełomowe pozycje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie