Wyciekł Xbox Series X Brooklin. Nowa wersja konsoli Microsoftu ma konkurować z PS5 Pro

Xbox Series X Brooklin wyciekł. Ulepszona wersja konsoli Microsoftu
Newsy Xbox Series

Xbox Series X Brooklin obficie wyciekł na szczegółach i nowych materiałach. Ma to być sprzęt, który docelowo będzie konkurował z PS5 Pro.

Wiemy już, kiedy możemy spodziewać się początku kolejnej generacji urządzeń do grania. Do tej pory minie jednak parę lat, a gracze potrzebują nowości. Sony wciąż nie pokazało PS5 w wersji Slim, które wycieka od dawna. Xbox z kolei milczy, ale niebawem się to zapewne skończy. W internecie pojawiły się bardzo szczegółowe informacje dotyczące urządzenia o kodowej nazwie Brooklin, będącego ulepszoną wersją XSX.

Na forum Icon Era pojawiły się nieznane dotąd materiały przedstawiające wspomniane urządzenie. Są dość bogate w informacje i zawierają nawet zdjęcia oraz specyfikację urządzenia. Do tego ukazują również odświeżoną i ulepszoną wersję kontrolera. Wszystko to dzięki wciąż toczącej się sprawie związanej z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft, prowadzonej przez FTC.

PS5 Pro kontra Xbox Series X Brooklin

Jak twierdzi Microsoft, Xbox Series X Brooklin “dostarczy gaming 9. generacji w 4K z większą pojemnością pamięci wewnętrznej, szybszym Wi-Fi, zredukowanym poborem prądu, bardziej immersyjnym kontrolerem i przepięknym odświeżeniem designu podkreślającym w pełni cyfrowe doświadczenie ekosystemu Xbox”. Tak – oznacza to, że nowa wersja konsoli nie będzie oferowała napędu na płyty, co zapewne skutecznie obniży jego cenę.

Sprzęt miałby oferować więc 2TB pamięci, ulepszone Wi-Fi 6E, zmniejszony pobór energii o 15% i nowy kontroler, który w teorii brzmi tak naprawdę jak xboksowa wersja DualSense. Sprzęt miałby zadebiutować w październiku 2024 roku. Jeżeli plotki się sprawdzą, to nawet w tym roku możemy dostać PS5 Slim, a w analogicznym okresie, co Brooklin, wyszłoby PS5 Pro. Sony podobno szykuje znacznie ulepszoną wersję konsoli, a Brooklin wygląda raczej na zmieniony design i lekkie usprawnienia, do tego bez napędu. Nie wydaje mi się więc, że z tej potyczki Microsoft mógłby wyjść cało, jeżeli firma faktycznie nie planuje wydać czegoś w stylu PS5 Pro. Tym bardziej, jeżeli plotki się potwierdzą. Potencjalna cena nowego Series X to 499 dolarów. Przypomnę też, że niedawno Microsoft potwierdził nowy Series S, który również znajduje się na tabelce poniżej (jako Ellewood).

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie