Na ile wystarczy bateria w PlayStation Portal? W końcu poznaliśmy odpowiedź

PlayStation Portal - znamy żywotność baterii. Jak długo pogramy?
Newsy PS5

Na jak długo wystarczy nam bateria w PlayStation Portal? Dzięki testom CNET poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Wygląda na to, że przełomu nie będzie.

Niedawno Sony uchyliło rąbka tajemnicy na temat nowego PSP. Mówimy jednak o PlayStation Portal, więc sprzęcie stojącym niejako w sprzeczności z samym sobą. Nie będzie to w żadnym razie pełnoprawny handheld. Z drugiej strony nie ma sensu też na to patrzeć jako na konsolę do streamingu. Ot, to konsola korzystająca wyłącznie z funkcji remote play za pomocą wi-fi. Dzięki niej będziemy mogli grać w sypialni naszego domu w gry z PS5, jeżeli np. nie będzie nam się chciało siedzieć przed telewizorem.

Na ile starczy bateria w PlayStation Portal?

Taka przyjemność będzie nas kosztować około 199 dolarów. Całkiem sporo jak na sprzęt o aż tak ograniczonych możliwościach. Sam nie wiem, czy bardziej nie opłaca się po prostu dokupić do kolekcji sprzętów Switcha Lite. W każdym razie dowiedzieliśmy się także, iż nie będzie tu opcji połączenia Bluetooth. PlayStation stawia na swoje nowe bezprzewodowe łącze – PS Link – więc będzie trzeba doinwestować w kolejne modele słuchawek od japońskiego giganta.

Od jakiegoś czasu zeszło też embargo na dzielenie się opiniami na temat PlayStation Portal. W sprawie konsoli wypowiedziała się m.in. redakcja CNET, która poruszyła jedno z kluczowych zagadnień. Wychodzi na to, że nowe PSP (no, taki to już skrótowiec wymyślili) celuje w żywotność baterii podobną do pada DualSense. To tylko dolewa oliwy do ognia niektórych graczy śmiejących się, że jest to tak naprawdę przedzielony ekranem kontroler.

Oznacza to, że konsola wytrzymać ma około 7-9 godzin na pełnym naładowaniu. Warto zaznaczyć, że DualSense wytrzymuje nawet do 12 godzin. Dlatego też bateria w PSP przypomina w praktyce Nintendo Switch OLED, które w trybie niezadokowanym działa w dość szerokim przedziale 4 – 9 godzin (oryginał “tylko” do nieco ponad 6). Wszystko to zależy od tego, jakie gry uruchamiamy, w jaki sposób gramy i na jakich opcjach. Nie ma więc sensu zakładać “średniej” liczby godzin, ale opcja grania nawet do 9 bez ładowania brzmi nieźle.

Z drugiej jednak strony jest to sprzęt, z którego będziemy korzystać wyłącznie w domu. Teoretycznie więc mógłby również dobrze być na kabel i co najwyżej nie byłoby to po prostu wygodne.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie