Filmy i seriale z uniwersum DC. Co zostaje w rozpisce, a co podzieli los Batgirl?

Uniwersum DC - jak wyglądają plany i harmonogram produkcji?
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Seriale Uniwersum Uniwersum

Po anulowaniu niemal gotowego filmu Batgirl fani – i twórcy także – obawiają się o inne tworzone obecnie produkcje z uniwersum DC.

Ogłoszona w zeszłym tygodniu decyzja o skasowaniu niemal w 100% gotowego filmu (przy którym mówiono zresztą o potencjalnej kontynuacji) zaskoczyła zarówno widzów, jak i niektórych twórców. W tym gronie znaleźli się zresztą sami reżyserzy Batgirl, przebywający wtedy w Maroku na ślubie jednego z nich. Nic więc dziwnego, że widzowie obawiają się teraz o inne produkcje spod szyldu DC. Wiadomo już, że drugi sezon Peacemakera jest bezpieczny; James Gunn potwierdził w mediach społecznościowych, że nadal pracuje nad projektem. Jak jednak sytuacja wygląda z innymi planowanymi tytułami z uniwersum DC?

Filmy z uniwersum – jak wygląda sytuacja?

Cały czas powstaje produkcja poświęcona Black Canary. Jurnee Smollett powtórzy tu swoją rolę z Ptaków Nocy, całość ma być zresztą spin-offem filmu. Widocznie włodarze Warner Bros. Discovery pokładają większą wiarę w Black Canary; film o niej – podobnie jak Batgirl – jest tworzony nie na potrzeby kin, ale do wyświetlania na platformie streamingowej HBO Max. Bohaterka była jednak jedną z najlepiej przyjętych postaci w Ptakach Nocy; być może to właśnie to zaważyło na pozostawieniu przy życiu jej produkcji.

Wszystko wskazuje na to, że czystki nie sięgną także filmu Blue Beetle. W tym przypadku jest to jednak film kinowy, choć początkowo również miał zawitać wyłącznie w serwisie HBO Max. Jako że Warner Bros. ma tu jednak sporą szansę na zwrot inwestycji z wpływów kinowych, zdecydowano o pozostawieniu projektu w harmonogramie. Blue Beetle ma zatem ujrzeć światło dzienne w sierpniu 2023 roku.

Seriale z uniwersum DC – co zostaje, co skasowano?

Najprawdopodobniej w grafiku nadal zostaje też serial Green Lantern. Fani obawiali się o tę produkcję, bo tytuł ma już spore opóźnienie; projekt serialu opowiadającego historię Zielonej Latarni zapowiedziano w 2019 roku, a o całości nadal niewiele wiadomo. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem dla Warnera mogłoby się okazać ciche anulowanie produkcji, aby nie pochłaniała już więcej pieniędzy. Koncern najwyraźniej nie zamierza jednak podejmować takich działań; raporty wskazują, że zdjęcia do Green Lantern mogą ruszyć już w 2023 roku.

Na niepewność w sprawie Zielonej Latarni wpływało też skasowanie drugiego z projektów ogłoszonych w październiku 2019 roku. Strange Adventures również miało być osadzone w uniwersum DC, lecz nie znajdziemy tam zbyt wielu popularnych obecnie postaci. DC wydawał serię komiksów Strange Adventures do 1973 roku, choć cały czas utrzymuje zainteresowanie nią m.in. za sprawą licznych wznowień. Niestety wygląda na to, że osoby niezaznajomione z komiksowym uniwersum nadal nie poznają tego rozdziału w świecie DC.

Bezpieczne z kolei pozostają seriale Titans oraz Harley Quinn. Oba emitowane są już od kilku sezonów i nadal cieszą się sporą popularnością; DC nie zamierza więc zabijać kury znoszącej złote jajka. W planach są już zresztą kolejne odsłony obu produkcji; dobrze więc wiedzieć, że DC utrzymało dwa tytuły w harmonogramie.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie