Batgirl anulowana. Warner Bros. rezygnuje z niemal ukończonego filmu

Batgirl jednak nie ujrzy światła dziennego. Dziwna decyzja Warner Bros.
Baza filmów Baza postaci Filmy Newsy Uniwersum

Po wyłożeniu na produkcję łącznie 90 milionów dolarów spółka Warner Bros. zdecydowała o odłożeniu filmu Batgirl na półkę.

To oznacza, że losów następczyni Batmana nie zobaczymy – jak planowano – na platformie HBO Max. Jak na razie nie wiadomo, czy film kiedykolwiek trafi do serwisu; w najbliższym czasie nie ma niestety na co liczyć. Decyzja Warner Bros. jest jednak bardzo zaskakująca i od razu zaczęła wzbudzać ogromne emocje wśród fanów uniwersum DC. Rzeczywiście, anulowanie filmu jest dość dziwnym działaniem, zwłaszcza w obliczu kwietniowych informacji o możliwym sequelu produkcji.

Widzowie działają obecnie w mediach społecznościowych. Twitterowy hashtag #SaveBatgirl wraz z podobnymi propozycjami, takimi jak #ReleaseBatgirl, od wczoraj podbijają serwis. Na popularności zyskała także sama spółka Warner Bros., choć komentarze w ich kierunku trudno uznać za pozytywne. W istocie, decyzja o anulowaniu premiery niemal w 100% gotowego filmu wydaje się co najmniej dziwna; niestety wytwórnia nie zdecydowała się na ujawnienie oficjalnych przyczyn.

Portal Deadline sugeruje, że powodem może być nowa restrykcyjna polityka dotycząca premier. Spółka ma bowiem ograniczać liczbę filmów trafiających do kinowego i streamingowego obiegu. Następczyni Batmana miała okazać się projektem pobocznym, nie zaś priorytetowym i z tego względu o premierze w najbliższym czasie możemy zapomnieć.

Ekipa pracująca nad historią Batgirl, czyli Barbary Gordon (Leslie Grace) była już na etapie postprodukcji. Film początkowo miał pominąć kina i trafić wyłącznie na platformę HBO Max. W zdjęciach oprócz aktorki wcielającej się w tytułową rolę wzięli udział również m.in. Brendan Fraser, Michael Keaton oraz J.K. Simmons.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie