Uniwersum DC zyska wreszcie szefa? Warner Bros. ma mocnego kandydata

Uniwersum DC może wreszcie dostać
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Seriale Uniwersum Uniwersum

Krążą pogłoski, że Warner Bros. Discovery wybrało już osobę, w której rękach spocznie przyszłość całego uniwersum DC.

Zgodnie z pierwszymi informacjami spółka chce nieco uporządkować świat oparty na komiksach DC. Z tego względu szuka osoby, która przejmie dowodzenie – na kształt tego, w jaki sposób w Marvelu funkcjonuje Kevin Feige. Portal Deadline wskazuje w raporcie, że trafił się już solidny kandydat na takie stanowisko. Może nim być Dan Lin, producent związany z takimi tytułami jak Sherlock Holmes, seria horrorów To, Godzilla kontra Kong czy serial Walker. Według doniesień nie złożono jeszcze Linowi ostatecznej oferty, lecz on sam jest zdecydowanie zainteresowany posadą.

Dan Lin – lub inna osoba, jeśli ostatecznie nie otrzymałby on omawianego stanowiska – odpowiadałby bezpośrednio przed Davidem Zaslavem, szefem Warner Bros. Discovery. Oznacza to, że całe uniwersum spoczywałoby w jego rękach, zaś sam Zaslav być może miałby nieco mniej na głowie. To on bowiem jest odpowiedzialny za niezupełnie zrozumiałą decyzję o skasowaniu niemal gotowego filmu Batgirl; produkcję rozpoczęto jeszcze za kadencji poprzedniego szefa, Zaslav z kolei robi generalne porządki w projektach. Niewykluczone, że funkcjonujące sprawnie stanowisko dla “szefa uniwersum” pozwoliłoby uniknąć takich sytuacji w uniwersum DC.

Nie chodzi tu oczywiście o bezmyślne gonienie Marvela i kopiowanie jego rozwiązań. Rolą osoby odpowiedzialnej za uniwersum byłoby po prostu trzymanie całości w garści, pilnowanie spójności działań i kreatywne opracowywanie dalszych rozwiązań, które pomogą rozwijać przedstawiany świat. Stwierdzenie, że DC szuka “swojego Kevina Feige’a” jest tu sporym uproszczeniem bazującym jedynie na podobieństwie między funkcjami.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie