Joker 2 z nowym nazwiskiem w obsadzie. W filmie pojawi się Brendan Gleeson

Joker Folie à Deux - Brendan Gleeson dołącza do obsady filmu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Joker: Folie à Deux, czyli kontynuacja oscarowego filmu, zyskał nowego członka obsady. Na ekranach zobaczymy więc Brendana Gleesona.

Niestety jak na razie nie wiadomo, w kogo wcieli się popularny irlandzki aktor. Justin Kroll z portalu Deadline sugeruje, że nowa postać prawdopodobnie będzie powiązana ze szpitalem Arkham. Gleesona do tej pory mogliśmy zobaczyć m.in. w serii o Harrym Potterze, a także w takich produkcjach jak Mr Mercedes, Kalwaria, Braveheart – Waleczne Serce, Gangi Nowego Jorku, Sufrażystka czy 28 dni później.

Wiadomo, że w filmie Joker: Folie à Deux powrócą Joaquin Phoenix w głównej roli oraz Zazie Beetz, czyli Sophie Dumond z pierwszej części. Nowym nabytkiem w obsadzie jest z kolei Lady Gaga; aktorka i piosenkarka wcieli się w Harley Quinn.

Za kamerą ponownie stoi Todd Phillips. Niestety jak na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat fabuły; akcja prawdopodobnie będzie osadzona w szpitalu Arkham, a film ma być musicalem. Premierę tytułu wyznaczono na 4 października 2024 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie