Gracz zrobił pizzę z wydawców gier. Zobaczcie, kto ma największy kawałek

Pizza wydawcy gier (1)
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Jeden z graczy na Reddicie stworzył infografikę obrazującą sytuację wśród największych wydawców gier wideo. Ubisoft i Embracer Group mogą pochwalić się znaczną przewagą w liczbie posiadanych studiów.

Nie wiem, na ile kawałków kroicie pizzę, ale jeden z graczy postawił na siedem kompletnie nierównych porcji. Piekło perfekcjonisty nie jest na szczęście tak irytujące, gdy weźmiemy pod uwagę, że wcale nie o jedzenie się tu rozchodzi. Pewien gracz z Reddita postanowił stworzyć infografikę wyłącznie w kształcie szalenie popularnego dania, lecz dotyczącą gamingu. Dzięki temu mamy prosty wgląd w obecną sytuację w branży.

A tak jest dość ciekawa. Przez ostatnie miesiące byliśmy świadkami wielkich przejęć. Microsoft wyznaczył nowe trendy, decydując się na zakup Activision Blizzard. Wcześniej rekord padł przy zakupie Zyngi przez Take-Two. Oczywiście także i PlayStation musiało uszczknąć co nieco dla siebie – dlatego postawili wyłożyć na stół pokaźne pieniądze za Bungie czy choćby Haven. No i tego typu wydarzeń jest coraz więcej.

Wielu branżowych specjalistów, ale także i graczy, martwi się o to, jak daleko mogą posunąć się takie przejęcia. Czy nie spowoduje to monopolu w branży? Na widocznej powyżej infografice na szczęście nic się na to nie zapowiada. Oczywiście, największy kawałek ma dla siebie Embracer Group, które niedawno zakupiło trzy wielkie studia. Większość ich „własności” to jednak mniejsi deweloperzy. Tak więc z pozoru Embracer jest „największy”, ale w praktyce wcale nie aż tak.

Ubisoft i Embracer wygrywają pod względem ilości

Sporo dla siebie ma też Ubisoft. Francuzi jak na razie stawiają na samych siebie. Niby i pojawiają się informacje o ewentualnych przejęciach, ale na razie nic z tego nie wynikło. Sony może i ma z pozoru niewielu deweloperów, ale są to za to tytani branży. Podobnie jak zresztą u Microsoftu. Electronic Arts również znalazło się na infografice, ale wydawca sam chciałby zostać przejęty – na to przynajmniej wskazują niedawne rewelacje. Mamy także Take-Two z absolutnymi mistrzami z Rockstar Games. Oprócz nich posiadają również 2K i wiele mniejszych studiów.

Świetne źródło wiedzy o obecnej sytuacji w gamingu powstało dzięki użytkownikowi xaeleepswe. Warto jednak pamiętać, iż jest to stan na maj 2022 roku. Do tego część transakcji nie została jeszcze zakończona.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie