Kolejna firma dołącza do PlayStation Studios. Na pokładzie „niebieskich” współtwórczyni Assassin’s Creed

PlayStation Studios Haven
PC PS4 PS5

Do grupy PlayStation Studios oficjalnie dołączyła kolejna firma. Jest nią Haven, które na rynku gamingowym jest stosunkowo krótko. Mimo to, jest zbudowane z weteranów branży growej, w tym współtwórczyni wcześniejszych części Assassin’s Creed.

Co warto wspomnieć na wstępie, od początku istnienia Haven Studios ściśle współpracowało z PlayStation. Wiadomym było, że zespół Jade Raymond dołączył do Sony, by tam tworzyć grę na PlayStation i PC. Wczoraj jednak doszło do ogłoszenia ważnej wiadomości o przyjęciu niebieskich barw.

Współpracę z Jade i jej zespołem rozpoczęliśmy na początku 2021 roku, kiedy byli na skraju ogłoszenia powstania Haven Studios. Już od pierwszej rozmowy zainspirowała nas wizja Haven dotycząca stworzenia nowoczesnej gry wieloosobowej, która połączy graczy w pozytywny i znaczący sposób. Byliśmy pewni, że ich kreatywne i techniczne doświadczenie pozwoli nam zrealizować tak ambitny projekt i z radością zainwestowaliśmy w ich podróż w kierunku stworzenia nowego, oryginalnego IP dla PlayStation.

– czytamy na blogu PlayStation

Szczerze mówiąc, uważam, że jest to bardzo dobra wiadomość. Praca bezpośrednio pod banderą PlayStation Studios może zagwarantować większy dopływ gotówki potrzebnej do zrealizowania jeszcze bardziej ambitnych projektów. Mam tylko nadzieję, że ten tajemniczy tytuł, nad którym obecnie pracuje Haven w dalszym ciągu zmierza na PC. Niestety, na temat podtrzymania lub anulowania planów nie dowiedzieliśmy się nic. W związku z tym wolę zakładać, że gracze komputerowi dalej będą mogli ograć wymieniony tytuł.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie