Zynga - logo - gry - postacie

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Największe przejęcie w historii branży gier wideo. Take-Two wydało krocie

Take-Two udało się na największe w branży gamingowej zakupy i zakupiło tym samym firmę Zynga. To jedna z największych działalności zajmujących się głównie grami mobilnymi.

Kwota transakcji wyniosła 12,7 mld dolarów, co w przeliczeniu na złotówki da prawie 51 mld PLN – informuje VGC. Jest to znacznie więcej od tego, ile Microsoft wyłożył na zakup Bethesdy. Wtedy to „zieloni” wyciągnęli z portfela 8,1 mld dolarów (ok. 32,5 mld PLN). Nie da się tego nie napisać – małe pieniądze to nie są i pewnie długo będzie trzeba czekać na pobicie tego rekordu.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić naszą transformacyjną transakcję z Zyngą, która znacząco dywersyfikuje naszą działalność i ustanawia naszą pozycję lidera w branży mobilnej, najszybciej rozwijającym się segmencie branży interaktywnej rozrywki.

– powiedział Strauss Zelnick, prezes i dyrektor generalny Take-Two

Zynga obecnie w swoim portfolio posiada gry z łączną pulą 183 milionów graczy. W związku z tym ciężko być zdziwionym, że Take-Two pokusiło się o taki spory kąsek gałęzi mobilnej. Jest to po prostu inwestycja, która pomoże temu wydawcy przygarnąć kolejny kawałek rynku gamingowego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się