Sony przejmuje Bungie! Twórcy Destiny i starszych odsłon Halo dołączają do PlayStation

PlayStation i Destiny
PS4 PS5

PlayStation przejęło słynne studio Bungie. Dawni twórcy Halo, którzy aktualnie rozwijają Destiny, dołączyli do PS Studios i kosztowali Sony bardzo dużo pieniędzy. Zespół deweloperów został przejęty za 3.6 miliarda dolarów.

Co ciekawe, Bungie nie będzie „należeć” do Sony w znaczeniu, do jakiego przywykliśmy. Firma pozostanie niezależnym wydawcą i deweloperem, który będzie wypuszczał swoje produkcje na wielu platformach. Bardzo możliwe więc, że kolejne odsłony Destiny i nowe marki Bungie nie będą ekskluzywne dla konsol Sony.

Nowe studio w obozie Sony powitał sam szef Niebieskich, Jim Ryan.

Od początku istnienia serii Destiny łączy nas silna współpraca z Bungie i jestem bardzo zadowolony, że możemy oficjalnie powitać studio w rodzinie PlayStation. To ważny krok w naszej strategii rozszerzania zasięgu PlayStation na znacznie szersze grono odbiorców. Rozumiemy, jak ważna dla studia Bungie jest jego społeczność i z niecierpliwością czekamy na możliwość wspierania ich w utrzymaniu niezależności i dalszym rozwoju. Podobnie jak Bungie, nasza społeczność jest kluczowa dla DNA PlayStation, a nasza wspólna pasja do graczy i budowania najlepszego miejsca do grania będzie teraz rozwijać się jeszcze bardziej”.

– powiedział szef PlayStation, Jim Ryan
Źródło: Business Wire

Bungie posiada obecnie zespoły składające się z ponad 900 pracowników. Aktualnie studio pracuje nad Destiny 2, ale w zanadrzu ma też zupełnie nową markę i inne nieogłoszone projekty. Wiemy, że jeden z nich powstaje od ponad czterech lat.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie