Co z tym przejęciem Ubisoftu? “Nasze ogólne stanowisko jest jasne i dobrze znane”

Ubisoft+ za darmo przez miesiąc. Odbierzcie świetną subskrypcję
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Od pewnego czasu w sieci dużo mówi się o ewentualnym przejęciu firmy Ubisoft. Prezes postanowił wypowiedzieć się na temat tej możliwości.

Od pewnego czasu nie milkną teorie na temat możliwego przejęcia Ubisoftu przez inną firmę. Ba, samo Ubi zdecydowało się jakiś czas temu poruszyć ten wątek. Choć ich odpowiedź nie jest jednoznaczna, wskazuje, że ewentualna chęć przejęcia mogłaby być rozważana. Wszystko oczywiście zależałoby od zarządu.

Niedawno pojawiły się też spekulacje o przejęciu Ubi przez rodzinę Guillemot, czyli rodzinę założycieli gamingowego giganta. Za pośrednictwem zewnętrznej firmy mogliby się w ten sposób uchronić od zakusów innych chętnych. Pomysł sam w sobie nie jest zły, ale oznaczałby, że Ubi faktycznie ma chęć na bycie sprzedanym. Tylko komu? W świetle tego pytania CEO firmy Yves Guillemot postanowił odpowiedzieć na wszelkie teorie.

Nasze ogólne stanowisko jest jasne i dobrze znane. Jak powiedzieliśmy w lutym ubiegłego roku, mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby pozostać niezależni. Mamy talent, skalę przemysłową i finansową, a także bogate portfolio potężnych własności intelektualnych, dzięki którym w najbliższych latach będziemy mogli tworzyć ogromną wartość. Zapewniło nam to plan budowania strategicznych partnerstw z największymi graczami w branży rozrywkowej i technologicznej. Obecna spekulacja uwidacznia prawdziwą atrakcyjność naszych aktywów oraz nasz potencjał tworzenia wartości.

– wyjaśniał w trakcie spotkania finansowego CEO firmy (za VGC)

Nie wszystko zależy od samego Ubisoft

Francuski deweloper nie uciął w ten sposób żadnych spekulacji, ale dał znać, iż świetnie poradzi sobie samemu. Co więcej – ewentualna przejęcia musiałby zostać skonsultowane z akcjonariuszami oraz radą nadzorczą.

Jak już wcześniej wspomniano, jako spółka giełdowa, najlepszą praktyką naszego zarządu jest weryfikacja każdej oferty w interesie wszystkich akcjonariuszy i naszych wspaniałych zespołów.

– dodaje Guillemot

Teoretycznie oznaczałoby to, że ofert na razie nie ma żadnych. Co nie znaczy, że te nie pojawią się w przyszłości. W końcu Ubisoft jest właścicielem jednych z najbardziej popularnych marek w gamingu – Assassin’ Creed, Rayman czy Ghost Recon to tylko wierzchołek wielu cenionych serii. Teoretycznie wielu innych gigantów mogłoby pokusić się o zdobycie kawałka tortu tego sukcesu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie