TOP 10 najdziwniejszych i nietypowych kontrolerów do gier

Piła spalinowa do Resident Evil 4 (GC, PS2, 2005)

Głośnym wydarzeniem w branży była premiera kolejnej, czwartej części Resident Evil na Nintendo GameCube. Przy tej okazji Capcom, wespół z NubyTech Inc., przygotował kolekcjonerski kontroler, obok którego nie mógł przejść obojętnie fan tej kultowej serii.

Pad był…w kształcie piły spalinowej i zachwycał wykonaniem – posiadał otarcia oraz ślady krwi na łańcuchu (oczywiście sztucznej!). Pakowany był w sporym pudełku w kształcie gablotki, gdzie mogliśmy go postawić na sztucznym fragmencie ziemi z kamieniami.


Gdy Capcom zdecydował się na konwersję gry na PlayStation 2, konsola Sony również dostała swój specjalny kontroler. Był trochę większy, posiadał inne zabrudzenia, ale działał tak samo. Miał ponadto imitację linki do rozrusznika, po pociągnięciu której włączał się charczący dźwięk piły.

Piła spalinowa do Resident Evil 4

Na koniec kontroler, przy którym współczesne pady wyglądają jak zabawki.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

21 Shares
Share21
+1
Tweet