TOP 10 najdziwniejszych i nietypowych kontrolerów do gier

Sega Activator (SMD, 1993)

Sega Activator to kolejny sztandarowy przykład porywania się z motyką na Słońce w erze dwuwymiarowych gier. Kontroler został stworzony na zlecenie Segi przez Interactive Light i pod pewnym względami przypominał znanego posiadaczom Xbox’ów Kinecta!

Na ziemi rozkładało się spory oktagon z wbudowanymi portami podczerwieni, które odczytywały ruchy rąk lub nóg, dając graczom pewną głębię w obcowaniu z grami. Sprzęt był kompatybilny z całą biblioteką poczciwej Segi Mega Drive/Genesis, doczekał się nawet kilku gier stworzonych specjalnie z myślą jego wykorzystania, takich jak Best of the Best: Championship Karate, Eternal Champions czy Greatest Heavyweights.


Niestety korzystanie z niego nie było komfortowe, bo oprócz niezbyt precyzyjnych odczytów ruchów, problematyczne było rozłożenie poszczególnych portów podczerwieni odpowiadających przyciskom z pada. Każdy z ośmiu elementów Sega Activator miał przypisaną funkcję i aby normalnie grać, trzeba było nie lada rozeznania i… kondycji!

Sega Activator

Na następnej stronie niewypał od Konami.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

21 Shares
Share21
+1
Tweet