Ogromna liczba graczy PC korzysta z kontrolerów. W jakich grach?

kontrolery do gier - pad xbox bez logo
PC

Steam wprowadził nowość stworzoną z myślą o twórcach gier wideo. Platforma Valve zaczęła dzielić się statystykami na temat tego, z jakich kontrolerów do gier i w jakich tytułach korzystają gracze. Wyniki za 2021 rok są zaskakujące.

Myszka i klawiatura czy kontrolery do gier? Jedna z odwiecznych wojen graczy. Valve jednak nie pozostawia złudzeń, że najlepszą odpowiedzią na wymienione pytanie jest „to zależy”. Jeśli chodzi o kwestię tego, jak często jednak wybierane są gamepady lub inne niestandardowe formy sterowania (np. maty do tańczenia lub joysticki), to użytkownicy Steama sięgają po nie w około co 10-tej sesji.

Statystyki użycia kontrolerów zostały dodane do panelu głównego sprzedaży i aktywacji Steamworks. Użytkownicy na Steam zarejestrowali ponad 48 milionów kontrolerów i są one używane w ponad 10% codziennych sesji gier.

– czytamy w komunikacie opublikowanym przez Valve

Zgłębiając udostępnione statystyki, można dowiedzieć się, że w przypadku bijatyk i gier sportowych w ponad 70% grach gracze Steam korzystają z gamepadów. W przypadku produkcji z trzeciej osoby jest to już zaledwie 50% i ciężko się temu dziwić – to zwykle tytuły, w które wygodnie się gra przy pomocy zarówno pada oraz klawiatury i myszki.

A jak wypadają przykładowo RTS-y? Cóż, tutaj też nikt nie powinien być zaskoczony. Zaledwie poniżej 1% graczy Steam korzysta w ich przypadku z gamepadów.

Wolicie kontrolery do gier na PC, a może częściej korzystacie z klasycznego sterowania? Może macie konkretne gry, w których konkretnie preferujecie daną konfigurację? Zachęcam do dyskusji w komentarzach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie