TOP 10 najdziwniejszych i nietypowych kontrolerów do gier

DK Bongos (GC, 2003)

Donkey Kong i gra muzyczna? To się udało! Gdy w 2003 roku na rynek trafiło Donkey Konga, do gry dołączany był nietypowy kontroler – bongosy wzorowane na kubańskim instrumencie muzycznym o takiej samej nazwie.

Zadanie gracza było dziecinnie proste. W rytmie muzyki należało uderzać w membrany kontrolera lub klaskać dłońmi, zdobywając punkty i śrubując nowe rekordy. Warte uwagi jest to, że gra umożliwiała rozgrywkę dla maksymalnie czterech osób, co z pewnością tworzyło wyjątkowy klimat w domowym zakątku.


Bongosy oprócz Donkey Konga, były ponadto kompatybilne z Donkey Kong Jungle Beat, Donkey Konga 2 oraz Donkey Konga 3 (ostatnie dwa wydane tylko w Japonii).

DK Bongos

Na szóstej stronie kontroler, który nieco wyprzedził swoją epokę.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

21 Shares
Share21
+1
Tweet