Nowy kontroler Xbox z ekranem? Microsoft ma wyjątkowo świetny pomysł

Xbox z kontrolerem z dotykowym ekranem. Świetny pomysł Microsoftu
Newsy PC Xbox Series

Microsoft opracował niedawno bardzo ciekawy patent, który na papierze brzmi rewelacyjnie. Wygląda na to, że pad Xbox może dostać dotykowy ekran.

Konsole miewają swoje “piloty”, ale do tej pory nie doczekaliśmy się kontrolera z tak ułatwiającymi rozgrywkę funkcjami, który jednocześnie nie tylko pozwalałby sterować postacią w grze, ale i korzystać z wielu innych dobrodziejstw konsoli. Microsoft być może chce to zmienić. Serwis GameRant natknął się na bardzo ciekawy patent korporacji, który wskazuje na to, co takiego inżynierowie MS mogą powoli przygotowywać. Pamiętajcie jednak, że to tylko patent i tak naprawdę podobny model może nigdy nie powstać.

Z patentu wynika, że nowy pad do Xbox miałby posiadać dotykowy ekran, na którym wyświetlane byłyby nie tylko informacje z samej gry, ale i spoza niej. Jedną z jego głównych funkcji byłoby zapisanie różnych ustawień czy nawet loadoutów gracza. Na ekranie pojawiałyby się wskaźniki pokazujące to, jak gracz sobie radzi w trakcie rozgrywki czy informujące o powiadomieniach społeczności. Z patentu wynika, że ekran potencjalnie umożliwiłby sterowanie głośnością lub też wskazywać poziom naładowania baterii.

Dodatkową ciekawostką jest możliwość połączenia się z zewnętrznymi urządzeniami. Zapewne chodzi m.in. o smartfony wyposażone w odpowiednie aplikacje i łączące się za pomocą Bluetooth. Wygląda to świetnie – co do tego nie mam wątpliwości. Tym bardziej że Microsoft mógłby w końcu rzucić rękawicę Sony na tym polu. Japońska korporacja ma cudowne DualSense do PS5, które wyposażono w mnóstwo rewelacyjnych możliwości.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie