TOP 10 najdziwniejszych i nietypowych kontrolerów do gier

Dreamcast Fishing Controller (DC, 1999)

Dla entuzjastów wędkowania, którzy nie mieli sposobności wyjazdu nad jezioro, Sega przygotowała kapitalną alternatywę. Krótko po debiucie Dreamcasta, do sklepów trafił oficjalny kontroler na „makarona” – wędka przeznaczona do wirtualnych łowów.

Solidnie wykonany gadżet posiadał wbudowany sensor ruchu, wibracje, kołowrotek, gałkę analogową i przyciski A,B,X,Y oraz START. Wędka została stworzona głównie z myślą o Sega Bass Fishing, jednak była kompatybilna również z innymi symulatorami wędkowania – Sega Bass Fishing 2, Sega Marine Fishing, Lake Masters Pro Dreamcast plus!, Reel Fishing: Wild czy Bass Rush Dream.


Dreamcast Fishing Controller mógł być również wykorzystywany w grach, które wymagały jedynie analoga i A,B,X,Y. Nie było więc przeszkodą rozgrywanie meczów w Virtua Tennis, czy wykręcanie kombosów Yoshimitsu w Soul Calibur!

Dreamcast Fishing Controller

Trzecia strona to rękawica do PlayStation.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

21 Shares
Share21
+1
Tweet