TOP 10 najdziwniejszych i nietypowych kontrolerów do gier

Deskorolka Tony Hawk: Ride (Wii, PS3, X360, 2009)

Siódma generacja konsol słynęła z dużego uwielbienia dla plastikowych akcesoriów do gier, które co prawda nie grzeszyły wysoką jakością wykonania, lecz sprawiały sporo frajdy.

Activision idąc z duchem trendów, postanowiło zaoferować fanom skateboardingu całkiem nowe doznanie, które miało urealnić wirtualne wyczyny. Specjalnie dla Tony Hawk: Ride – spin-offu serii markowanej nazwiskiem słynnego skatera, deweloper stworzył domową deskorolkę, służącą jako kontroler do gry!


Sprzęt co prawda nie posiadał kółek i technicznie był deską snowboardową, jednak ze względu na koncepcję i bezpieczeństwo rozgrywki producent musiał postawić na takie rozwiązanie. Kontroler wyposażony był w żyroskop odczytujący kąty nachylenia we wszystkich kierunkach, sensory ruchu, przyciski funkcyjne po boku czy antypoślizgową warstwę gripu. Jakościowo deska wybijała się na tle innych akcesoriów, jednak sama gra zbierała mocno przeciętne recenzje.

Deskorolka do Tony Hawk: Ride

Piąta propozycja dla tych, co czują rytm.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

21 Shares
Share21
+1
Tweet