Aktualizacja DualSense nie będzie już bolączką, jeśli nie macie PS5

Kontroler DualSense - czerwone tło - rozbłysk
Newsy PC PS5

Znacie ten ból posiadacza pada DualSense, który nie ma dostępu do PS5, by zaktualizować swój kontroler? Na szczęście te bolączki niedługo staną się przeszłością.

Redditor Kgarvey podzielił się w sieci swoim znaleziskiem. Na stronie PlayStation przez moment można było zapoznać się z regulaminem korzystania z aplikacji do aktualizacji kontrolera DualSense – aktualizacji przy pomocy programu stworzonego dla PC i komputerów typu Mac.

Na ten moment regulamin został już zdjęty z witryny „niebieskich”, jednakże jego zapisaną kopię możecie znaleźć w tym miejscu. Dotychczas kontroler DualSense można było zaktualizować tylko i wyłącznie przy pomocy konsoli PS5. Są jednak gracze, którzy zdecydowali się na zakup najnowszego pada PlayStation, nie posiadając przy tym „piątki”.

Przykładowo DualSense świetnie sobie radzi z grami właśnie na PC, a dowolność konfiguracji kontrolerów na platformie Steam tylko pomaga w tej kwestii. Fani Nintendo przy pomocy urządzeń firm trzecich, które przypominają budową pendrive’y, są w stanie podłączyć do Switcha np. właśnie DualSense’a z jednoczesnym zachowaniem haptycznych wibracji oraz możliwości korzystania z żyroskopu. Znajdą się też i tacy, co preferują granie mobilne właśnie przy wsparciu omawianego pada.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy aplikacja tworzona przez PlayStation zostałaby udostępniona. W związku z tym, że regulamin korzystania z oprogramowania przedwcześnie trafił do sieci, można założyć, że to już tylko kwestia dopięcia formalności.

Wczoraj mogliście usłyszeć o dodatkowym powodzie, by nabyć DualSense’a do grania na PC. Na Steam ma zmierzać kolejny tytuł ekskluzywny dla konsol PlayStation. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie