TOP 10 najdziwniejszych i nietypowych kontrolerów do gier

The Glove (PSX, 1998)

Większość graczy z pewnością kojarzy kultową, choć nie do końca udaną Power Glove na NES-a, jednak mało kto wie, że PlayStation również dostało swoją własną rękawicę do gier.

The Glove – licencjonowany produkt Reality Quest, był jednak lepiej przemyślaną konstrukcją, choć nie pozbawioną wad. Rękawica posiadała wszystkie odpowiedniki klasycznego pada od PSX’a oprócz krzyżaka. Składała się z dwóch części – jednej nieruchomej, przytwierdzonej do ręki, oraz drugiej, którą manewrowaliśmy nadgarstkiem i korzystaliśmy z przycisków funkcyjnych. Obydwie części połączone były specjalnym prętem, który odczytywał ruchy horyzontalne i wertykalne tak, jakbyśmy korzystali ze zwykłego krzyżaka.


Było to całkiem udane rozwiązanie, choć mogło skutkować zmęczeniem dłoni, szczególnie przy ruchach wertykalnych. Kolejną niedogodnością był fakt, że The Glove mogło być używane tylko na prawej dłoni, więc mańkuci musieli wysilać mniej precyzyjną rękę. Sprzęt posiadał alternatywne tryby działania dla gier obsługujących klasyczne i analogowe sterowanie, a wszelkie niuanse zostały zawarte na krótkim filmiku instruktażowym nagranym na kasecie VHS, która była dołączana do zestawu.

The Glove

Kolejny kontroler to domowa deskorolka.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

21 Shares
Share21
+1
Tweet