“The Last of Us 2 powstaje”. Wygadał się aktor podkładający głos pod jedną z postaci

To nadal nieoficjalna informacja, lecz chyba kwestią czasu jest potwierdzenie The Last of Us 2. Czy twórcy porzucą kurę znoszącą złote jajka?

The Last of Us na długo pozostanie w pamięci graczy. Studio Naughty Dog stworzyło tytuł, który może się poszczycić średnią ocen na poziomie 95/100 (podajemy za Metacritic).

Czy będzie sequel? Nolan North, który podkładał głos jednej z postaci w pierwszej części (jest znany również jako Nathan Drake z serii Uncharted), twierdzi, że prace nad The Last of Us 2 już trwają.

Podczas niedawnej imprezy Metrocon 2015 aktor został zapytany, czy po ukończeniu nagrywania głosów do Uncharted 4 ma w planach prace nad innymi grami, które przygotowuje Naughty Dog. – Jeszcze nie, ale wiem, że robią The Last of Us 2 – odpowiedział niespodziewanie.

Jednak czy rzeczywiście jesteśmy zaskoczeni jego słowami? Szczerze mówiąc bardziej bym się zdziwił, gdyby Naughty Dog nie pociągnęło tej historii. Już wcześniej docierały zresztą do nas przecieki, że The Last of Us 2 powstaje. Jeden z byłych pracowników studia chwalił się w serwisie LinkedIn, że sam przyłożył do tego ręce, przedstawiając swoje doświadczenie. Twierdził, że przez miesiąc zajmował się prototypami modeli głów postaci, które mamy zobaczyć w sequelu gry.

Sami twórcy nic na ten temat nie mówią. Neil Druckmann przyznał na początku tego roku, że doskonale rozumie fanów, którzy oczekują The Last of Us 2. – Mamy burzę mózgów, jeśli chodzi o pomysły na sequel, mamy również sporo pomysłów na temat nowych gier, lecz to wszystko musi pozostać „na lodzie”, dopóki nie skończymy prac nad Uncharted 4. Przypominamy, że premiera tej gry jest zaplanowania na przyszły rok.

Zatem czekamy i mamy nadzieję, że The Last of Us 2 rzeczywiście stanie się rzeczywistością.

Nolan North wspomina o sequelu w fragmencie po 1:06:30

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

109 Shares
Share109
+1
Tweet