Top 7 gier, które zasługują na remake’i

Top 7 gier, które zasługują na remake’i
Polecamy! Publicystyka
  1. Dino Crisis (Capcom 1999, PSX, DC, PC)

W latach 90. ubiegłego wieku szał na dinozaury był naprawdę wielki. Po kasowej ekranizacji Parku Jurajskiego z 1993 roku, motyw wielkich prehistorycznych jaszczurów był wyraźnie eksponowany w popkulturze. Nie inaczej było z grami, czego bardzo dobrym przykładem jest Dino Crisis.

Wydany w 1999 roku survival horror (lub jak to określił Capcom – panic horror), przenosił nas na pozornie bezludną wyspę do tajnego laboratorium, w którym doszło to niewyjaśnionego zdarzenia. Kontakt z bazą urywa się, więc zostaje do niej wysłana grupa komandosów, w skład której wchodzi młoda Regina – bohaterka, w którą się wcielamy. Dino Crisis to w zasadzie kopia schematu znanego z Resident Evil, tyle że zamiast zainfekowanych T-virusem ludzi (potocznie określanych jako zombie), spotykamy na swojej drodze krwiożercze dinozaury.

Podobieństwa najbardziej uwypuklają się w klasycznym, z naszej perspektywy czasu, rozwiązywaniu zagadek typu „odszukaj klucz do drzwi, aby przejść dalej”. Oczywiście to duże uproszczenie, bo zadania w tej grze są naprawdę różne. Japoński producent gier postawił również na ekwipunek, który niczym w „Rezydencji Zła” nie jest z gumy i trzeba nim umiejętnie gospodarować. Gra przez te elementy determinuje gracza do zachowania zimnej krwi przy jednoczesnej presji wymagających przeszkód i potężnych przeciwników, którzy są istotną częścią występującego suspensu.

Dino Crisis obecnie mocno się zestarzał, jednak jest grą na swój sposób wyjątkową, ponieważ kontynuacje pod względem rozgrywki znacząco różniły się od pierwowzoru z 1999 roku. Czy taki remake wzbudziłby zainteresowanie graczy? Patrząc na postęp prac Capcomu przy Resident Evil 2 i hype z tym związany, jest to niemal pewne. Mało która marka z portfolio japońskiego giganta zasługuje na takie ukoronowanie.

Tak przedstawia się nasza lista gier zasługujących na remake’i. Czy macie na niej swoich faworytów? A może macie jakieś inne propozycje gier, które zasługują na gruntowne odświeżenie? Czkamy na Wasze komentarze!

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie