Top 7 gier, które zasługują na remake’i

Top 7 gier, które zasługują na remake’i
Polecamy! Publicystyka
  1. Legacy of Kain: Soul Reaver (Crystal Dynamics 1999, PSX, DC, PC)

Soul Reaver to jedna z ważniejszych gier na kultowego „szaraka”, czyli pierwsze PlayStation. Produkcja Crystal Dynamics z 1999 roku pozwala nam wcielić się w Raziela – wampira, który był niegdyś synem Kaina, jednak gdy go przewyższył, z rozkazu ojca został strącony do Jeziora Umarłych. Tam dokonała się w nim przemiana i stał się niebieskim widmem, które powraca do życia aby dokonać zemsty.

Protagonista przemierza kolejne obszary krainy Nosgoth – miejsca tajemniczego a przy tym niezwykle niebezpiecznego, bo opanowanego przez demony siejące śmierć.

Przy eksploracji korzysta ze swoich nadludzkich umiejętności, które są jedną z wizytówek tej gry. Raziel potrafi bowiem przełączać się pomiędzy światami, zmieniać swoje ciało w duchową formę tak, aby przenikać przez przeszkody, a przy tym korzysta z własnych szponów i innych broni do walki z mrocznymi maszkarami. Gra ma zbalansowana rozgrywkę, gdzie oprócz wędrówki i pojedynków, czekają nas zagadki logiczne czy starcia z bossami wymagające wykorzystywania zdolności Raziela. Wisienką na torcie jest oprawa audio i genialny voice acting. Graficznie, co tu dużo mówić, gra widocznie się zestarzała. Jej potencjalny remake zapewne spotkałby się z dużą aprobatą osób wychowanych na PlayStation. A i reszta graczy mogłaby zapoznać się ze starą szkołą robienia gier.

Capcom mógłby odświeżyć nie tylko serię Resident Evil. Zobaczcie, jakiego remake’a najbardziej chcielibyśmy dostać!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie