Top 7 gier, które zasługują na remake’i

  1. Legacy of Kain: Soul Reaver (Crystal Dynamics 1999, PSX, DC, PC)

Soul Reaver to jedna z ważniejszych gier na kultowego „szaraka”, czyli pierwsze PlayStation. Produkcja Crystal Dynamics z 1999 roku pozwala nam wcielić się w Raziela – wampira, który był niegdyś synem Kaina, jednak gdy go przewyższył, z rozkazu ojca został strącony do Jeziora Umarłych. Tam dokonała się w nim przemiana i stał się niebieskim widmem, które powraca do życia aby dokonać zemsty.

Protagonista przemierza kolejne obszary krainy Nosgoth – miejsca tajemniczego a przy tym niezwykle niebezpiecznego, bo opanowanego przez demony siejące śmierć.

Przy eksploracji korzysta ze swoich nadludzkich umiejętności, które są jedną z wizytówek tej gry. Raziel potrafi bowiem przełączać się pomiędzy światami, zmieniać swoje ciało w duchową formę tak, aby przenikać przez przeszkody, a przy tym korzysta z własnych szponów i innych broni do walki z mrocznymi maszkarami. Gra ma zbalansowana rozgrywkę, gdzie oprócz wędrówki i pojedynków, czekają nas zagadki logiczne czy starcia z bossami wymagające wykorzystywania zdolności Raziela. Wisienką na torcie jest oprawa audio i genialny voice acting. Graficznie, co tu dużo mówić, gra widocznie się zestarzała. Jej potencjalny remake zapewne spotkałby się z dużą aprobatą osób wychowanych na PlayStation. A i reszta graczy mogłaby zapoznać się ze starą szkołą robienia gier.

Capcom mógłby odświeżyć nie tylko serię Resident Evil. Zobaczcie, jakiego remake’a najbardziej chcielibyśmy dostać!

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: