Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Trackmania Nations – powstaje remake. Premiera jeszcze w tym roku

Przedstawiciele Ubisoft Nadeo zapowiedzieli remake gry Trackmania Nations. Odświeżona wersja ścigałki ma trafić wyłącznie na pecety w maju 2020.

Podczas finału Grand League w Lyonie Ubisoft poinformował, że trwają prace nad grą Trackmania Nations Remake, która ma zadebiutować już 5 maja 2020 wyłącznie na platformie PC. Na stronie Ubisoftu pojawił się wywiad z dyrektorem zarządzającym Nadeo Florentem Castelnerakiem, który zdradza nieco szczegółów na temat produkcji.

Z rozmowy z szefem projektu wynika między innymi, że deweloperzy chcą zachować główne założenia oryginału, tworząc produkcję stosunkowo prostą i intuicyjną, ale tym razem też nieco unowocześnioną. Florent Castelnerac mówi o „kombinacji głębi, piękna i lekkości – bo tego ludzie oczekują od nowoczesności: mocy i jednocześnie prostoty„. Ubisoft Nadeo ma także słuchać rad fanów – zespół pyta ich na licznych forach, jak miałaby wyglądać Trackmania i, jak mówi szef studia, nigdy nie może narzekać na brak odzewu w tej kwestii.

Tytuł ma mieć przede wszystkim proste i intuicyjne sterowanie – będą to głównie cztery strzałki. Przedstawiciel Nadeo powiedział też, że rozbudowane zostaną opcje tworzenia tras – bo seria jest przecież niczym innym jak grą o torach.

Fani serii mogą być zadowoleni – choć zapewne woleliby pełnoprawną kontynuację cyklu od remake’a. Mówi się jednak, że lepsze to niż nic. Przypominamy też, że w oczekiwaniu na odświeżoną wersję tytułu można sobie pograć w oryginalną Trackmanię Nations, która jest dostępna od dłuższego czasu za darmo na Steamie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%