Losy The Flash jeszcze nieprzesądzone. Warner Bros. nie podjęło ostatecznej decyzji co do filmu

The Flash też może zostać anulowany? Warner Bros. wciąż się waha
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Nowy raport wskazuje, że Warner Bros. nadal nie ma pomysłu na to, co zrobić z planowanym na przyszły rok filmem The Flash.

Choć początkowe informacje sugerowały, że studio zamierza zaprezentować film niezależnie od atmosfery panującej wokół głównego aktora, wygląda na to, że decyzja może nie być jeszcze przesądzona. Niewykluczone, że precedens Batgirl pomoże ją podjąć – Warner Bros. obecnie zmienia zasady gry i być może The Flash również się z nimi spotka.

Wahanie wytwórni wynika z zarzutów, jakie od jakiegoś czasu pojawiają się wobec wcielającego się w tytułową rolę Ezry Millera. Aktor ostatnio wyraźnie mierzy się z osobistymi problemami, które wpływają niestety na jego postrzeganie przez opinię publiczną. Millera oskarża się o ataki na fanów, demoralizację, wszczynanie awantur, kradzieże, a nawet… przewodzenie sekcie. Wiele zarzutów pojawiło się ze strony rodziców nastolatki, na którą Miller ma mieć destrukcyjny wpływ opierający się o mechanizmy działania kultów religijnych. Oficjalni przedstawiciele aktora nabrali wody w usta, on sam również nie wypowiada się na temat oskarżeń – pewnym jest jednak, że sytuacja nie umknęła uwadze Warner Bros. Spółka zresztą błyskawicznie podjęła decyzję o wycofaniu Johnny’ego Deppa ze swoich produkcji, tuż po niepotwierdzonej w postępowaniu informacji o tym, jakoby miał się dopuszczać przemocy domowej. Zapewne uważnie obserwują również Ezrę Millera – i mają obecnie twardy orzech do zgryzienia.

Kwestię wskazał portal Variety w informacji poświęconej anulowaniu niemalże ukończonej Batgirl. Według autora raportu decyzja o odłożeniu na półkę produkcji o następczyni Batmana jest o tyle dziwna, że studia bardzo rzadko decydują się na skasowanie prawie gotowych produkcji, licząc na zwrot choćby części poniesionych kosztów. W przypadku Batgirl ostateczny budżet wyniósł 90 milionów dolarów, a zatem sumę niemałą, choć nieporównywalną w stosunku do innych tytułów z uniwersum DC. Dla przykładu, produkcja Flasha już na początku przewidywała budżet w wysokości 200 milionów dolarów.

Premierę Flasha wyznaczono na 23 czerwca 2023 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie