The Callisto Protocol tylko dla dorosłych. Ocena klasyfikacyjna ujawnia krwawe szczegóły

The Callisto Protocol - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W sieci pojawiła się ocena klasyfikacyjna The Callisto Protocol. Produkcja Striking Distance Studios (jeśli jakimś cudem mieliście jeszcze wątpliwości) jest grą tylko dla dorosłych odbiorców.

Ocena klasyfikacyjna singapurskiej organizacji Infocomm Media Development Authority potwierdza to, co mogliśmy już wywnioskować dzięki zwiastunom i wypowiedziom twórców: to będzie bardzo, ale to bardzo brutalna gra, w której krew będzie lała się strumieniami, a odcięte kończyny przyozdobią niejedną podłogę.

W całej grze pojawiają się obrazy przedstawiające mocną przemoc, gdy gracz bije, depcze lub używa broni do strzelania do ludzi i zmutowanych stworzeń. Mocniejsze przypadku przedstawiają rozczłonkowywanie i dekapitację wrogów oraz obfite krwawienie

Gracz może również użyć wirujących tasaków do zniszczenia wrogów, co powoduje pojawienie się krwistej mgły. Takie obrazy przemocy są zawarte w klasyfikacji M18, gdzie Wytyczne Klasyfikacji dopuszczają “przedstawienia realistycznej przemocy, takiej jak zabijanie, okaleczanie lub powodowanie innych poważnych obrażeń u postaci humanoidalnych”.

Fragmenty oceny klasyfikacyjnej organizacji IMDA

Tytuł od Striking Distance Studios mocno inspiruje się kultowym Dead Space, a więc nie mogło zabraknąć w nim brutalności, która chcąc nie chcąc mocno pomaga w budowaniu przytłaczającego klimatu. Twórcy przygotowali nawet specjalny system, który dosłownie rozbija wrogów na kawałeczki.

The Callisto Protocol zadebiutuje 2 grudnia tego roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie