The Callisto Protocol a brutalność. „Przyglądaliśmy się wielu realnym przykładom horroru i gore”

The Callisto Protocol - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

The Callisto Protocol zapowiada się na bardzo brutalny tytuł, co zresztą potwierdziły materiały z rozgrywki. Jeden z deweloperów wypowiedział się na temat przygotowywania krwawych elementów przygody.

Chris Stone ze Striking Distance Studios przyznał, że deweloperzy nie szli na łatwiznę. Osoby pracujące nad grą oglądały filmy i zdjęcia z życia codziennego, które mogą budzić grozę. Nie zabrakło również naprawdę wstrząsających materiałów zawierających sceny gore.

Przyglądaliśmy się wielu realnym przykładom horroru i gore. Choć ich badanie nie było tak przyjemne, to stanowiły one jedne z najbardziej wartościowych i zapadających w pamięć materiałów, jeśli chodzi o tworzenie realistycznej oprawy i doświadczeń.

– powiedział Chief Creative Officer Striking Distance Studios w rozmowie z PCGamesN

Choć realizm gry zdecydowanie zyska na wnikliwym researchu, część graczy może uznać nakłanianie deweloperów do przeglądania brutalnych treści za wątpliwe moralnie. Jeden z twórców Mortal Kombat 11 wyznał w 2019 roku, że nabył zespół stresu pourazowego po wielu godzinach spędzonych na oglądaniu materiałów z gore na potrzeby pracy nad grą. Oczywiście każdy człowiek ma inną wrażliwość, a MK11 i The Callisto Protocol to tylko dwie z wielu gier, przy których produkcji pomogły przerażające i – co najważniejsze – realne materiały rodem z horrorów.

Szef Striking Distance Studios potwierdził niedawno, że TCP zaoferuje rozbudowany system gore. Deweloperzy mieli spędzić kilka lat na dosłownym rozrywaniu wirtualnych wrogów na strzępy, aby zapewnić każdemu graczowi unikalne doświadczenie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie