Kolejny polski deweloper wyłącza swoje hity w Rosji i Białorusi

Undead Clash od Ten Square Games
Mobile

Ten Square Games to polskie studio, które możecie kojarzyć z takich gier jak Fishing Clash, Hunting Clash i powstającego Zombie Clash. Firma zdecydowała się wycofać swoje gry oraz usługi z Rosji i Białorusi.

TSG nie tylko usunie swoje gry z rosyjskich i białoruskich wersji sklepów z aplikacjami, ale też wyłączy tamtejsze serwery oraz uniemożliwi korzystanie z mikropłatności.

Oświadczenie Ten Square Games

Poniżej znajdziecie pełne oświadczenie firmy w sprawie wycofania gier z Rosji i Białorusi.

Z ciężkim sercem i po wielu debatach, nasz Zarząd podjął decyzję o wstrzymaniu usług TSG dla graczy w Rosji i Białorusi.

Decyzja ta nie była łatwa dla nas, jako firmy komercyjnej, której ambicją jest tworzenie udanych i dochodowych gier, ale czuliśmy, że to właściwy kolejny krok, aby powiedzieć NIE wojnie. Chociaż TSG zdaje sobie sprawę, że bycie Rosjaninem lub Białorusinem nie oznacza automatycznego poparcia dla lokalnego rządu lub ataku na Ukrainę, zdecydowaliśmy się dołączyć do sankcji biznesowych, aby wymusić zakończenie wojny w sensie ekonomicznym.

Jesteśmy gotowi w każdej chwili przywrócić nasze usługi. Mamy nadzieję, że te globalne sankcje przyczynią się do zakończenia wojny, tak aby wszyscy mogli kontynuować działalność w integracyjnym, bezpiecznym i kreatywnym środowisku. W międzyczasie życzymy wszystkim dotkniętym wojną wszelkiej siły w tych mrocznych dniach.

Ogłoszenie Ten Square Games

Na podobny krok zdecydowała się też firma Take-Two. Swoje gry z Rosji i (w niektórych przypadkach) Białorusi wycofały również Electronic ArtsActivision BlizzardBloober Team, CD Projekt i Microsoft.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie