Microsoft zawiesza sprzedaż swoich produktów w Rosji. „Jesteśmy przerażeni, rozgniewani i zasmuceni”

Konsole Xbox Series i flaga Ukrainy
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Na początku marca wicepremier Ukrainy poprosił Sony, Microsoft i paru innych gigantów technologicznych i gamingowych o reakcję na inwazję Rosji na Ukrainę. Sony wyraziło już swoje wsparcie i przekazało pieniądze rzecz UHNCR, a teraz w pomoc zaangażował się Microsoft.

Ogłoszono, że gigant z Redmond wstrzymuje sprzedaż wszystkich swoich produktów i usług w Rosji. Ograniczenia najpewniej dotyczą też gamingowego oddziału firmy, a więc także sprzedaży konsol Xbox.

Podobnie jak reszta świata, jesteśmy przerażeni, rozgniewani i zasmuceni obrazami i wiadomościami z wojny na Ukrainie i potępiamy tę nieuzasadnioną, niesprowokowaną i bezprawną inwazję Rosji. Ogłaszamy dziś, że wstrzymamy wszelką nową sprzedaż produktów i usług Microsoft w Rosji.
Ponadto ściśle współpracujemy z rządami Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, a także wstrzymujemy wiele aspektów naszej działalności w Rosji zgodnie z decyzjami o sankcjach rządowych. Uważamy, że nasza pomoc dla Ukrainy jest najskuteczniejsza, gdy podejmujemy konkretne kroki w koordynacji z decyzjami podejmowanymi przez rządy i będziemy podejmować dodatkowe kroki w miarę rozwoju sytuacji.

Fragment ogłoszenia Microsoftu

Microsoft wspomaga też rząd Ukrainy w chronieniu kraju przed cyberatakami. Dodatkowo korporacja wspiera finansowo parę organizacji zapewniających pomoc ludziom dotkniętym inwazją Rosji na Ukrainę. Dostarcza też technologię.

Pomaga również wiele innych firm ściśle związanych z gamingiem, w tym polskich. Bloober Team i CD Projekt wycofały swoje gry ze sprzedaży w Rosji i Białorusi, a w pomoc zaangażowało się też spore grono innych studiów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie