GTA V, Red Dead Redemption 2 i inne gry Take-Two znikną z Rosji i Białorusi. Zablokowana nawet instalacja

GTA V - Michael, Franklin i Trevor
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Take-Two potwierdziło, że GTA V, Red Dead Redemption 2 i inne gry tworzone przez studia giganta gamingu zostaną wycofane z Rosji i Białorusi.

Nie chodzi tu tylko o wstrzymanie sprzedaży rzeczonych tytułów. Firma potwierdziła, że gracze z Rosji i Białorusi nie będą mogli również instalować zakupionych tytułów. Take-Two rezygnuje nawet z marketingu w tych regionach.

Z niepokojem i smutkiem obserwowaliśmy ostatnie wydarzenia na Ukrainie. Po głębokim namyśle, w zeszłym tygodniu podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży, instalacji i wsparcia marketingowego dla wszystkich naszych marek w Rosji i na Białorusi.

– powiedział Alan Lewis z Take-Two w rozmowie z GamesIndustry.biz

Mało która firma zdecydowała się na zablokowanie dostępu do swoich produktów w Rosji i Białorusi. Natomiast wielu deweloperów i wydawców postanowiło całkowicie zrezygnować ze sprzedaży swoich gier we wspomnianych regionach. Wśród takich firm są między innymi Activision Blizzard, Bloober Team, Electronic Arts, CD Projekt i Microsoft. PlayStation wstrzymało premierę Gran Turismo 7 w Rosji i Białorusi.

Firmy związane z gamingiem decydują się też na wspieranie zaatakowanej Ukrainy na inne sposoby. Cała masa studiów wpłaca pieniądze na rzecz organizacji pomagających osobom dotkniętym inwazją Rosji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie