EA wstrzymuje sprzedaż gier i zawartości w Rosji

EA - logo z Dead Space w tle
Newsy PC

W związku z wojną w Ukrainie EA blokuje sprzedaż swoich gier i contentu w Rosji i na Białorusi.

Kolejny gamingowy gigant okazuje swoją solidarność z Ukrainą. Wcześniej EA informowało o zablokowaniu rosyjskich drużyn w grach FIFA i NHL. Niemniej przyszedł też czas na bardziej radykalne działania. W specjalnym oświadczeniu firma poinformowała, że wstrzymuje sprzedaż swoich gier w Rosji i na Białorusi.

Wciąż nie możemy otrząsnąć się z szoku wywołanego informacjami o konflikcie w Ukrainie. (…) Zdecydowaliśmy o wstrzymaniu sprzedaży gier i contentu – w tym pakietu wirtualnej waluty – w Rosji i na Białorusi na czas trwania tego konfliktu. Nasze produkcje i związana z nimi zawartość będą więc niedostępne na platformie Origin, w aplikacji EA oraz w gamingowych sklepach we wspomnianych regionach. Prowadzimy również rozmowy z partnerami na innych platformach growych zmierzające do usunięcia naszych tytułów w ich sklepach i zablokowania powstającego contentu.

Wcześniej informowaliśmy, że z rynku agresora znikną produkty Microsoftu. Również polskie firmy dołączyły do bojkotu: Bloober Team i CD Projekt wycofały swoje gry w Rosji i na Białorusi. Natomiast Sony zadeklarowało wpłatę pieniędzy na pomoc Ukrainie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie