Polskie studia gamedevowe nie przestają pomagać Ukrainie. Kolejne firmy dołączyły do wsparcia

polskie studia gamedevowe - Ukraina
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Kolejne polskie studia gamedevowe zaoferowały pomoc Ukrainie. Już nie tylko w formie przekazanych kwot, ale także m.in. w formie płatnych staży i dopełnienia formalności takich, np. znalezienie zakwaterowania.

W ostatni czwartek 11 bit studios (polskie studio growe z Warszawy) poinformowało, że wszelkie pieniądze ze sprzedaży This War of Mine zebrane przez następne 7 dni wesprą Ukraiński Czerwony Krzyż. Nie trzeba było długo czekać, by kolejni producenci gier z naszego kraju dołączyli do inicjatywy pomocy naszym sąsiadom.

W niedzielę wieczorem opublikowałem wpis, w którym zebrałem wiele polskich studiów growych, które zadeklarowały się wesprzeć Ukraińców. Na ten moment czwórka jednych z największych gigantów growych z Polski ogłosiła, że przekaże po 1 mln zł najróżniejszym organizacjom skupiającym się na pomocy Ukraińcom – w tym Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Wśród wymienionych studiów można wskazać CD Projekt RED, Techland, bydgoski oddział Huuuge Games oraz Ten Square Games.

To nie koniec, ponieważ i mniejsze studia z Polski zaoferowały pomoc. Idąc śladem 11 bit studios zdobyte pieniądze ze sprzedaży ich gier (najczęściej wszystkich lub w niektórych przypadkach z wybranych) trafią na cele charytatywne, które wesprą Ukraińców.

Jest to niezwykle szlachetna inicjatywa, która szalenie rozprzestrzenia się wśród polskich graczy i także tych spoza granic naszego kraju. Co warto pamiętać, jeśli ma się już zakupioną daną grę, której twórcy chcą przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży na wymienioną pomoc, nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić ją kolejny raz w ramach prezentu dla znajomego. Wtedy to można przyczynić się do rozprzestrzenienia informacji o możliwości wsparcia Ukrainy w ten „gamingowy sposób”.

Jak widać, gracze chcą pomagać, bowiem 11 bit studios poinformowalo, że w ciągu pierwszych 24 godzin od swojego ogłoszenia związanego z This War of Mine zebrano łącznie ponad 160 000 $, co daje w przeliczeniu około 679 000 zł.

Poniżej zamieszczam ciągle aktualizowaną listę wraz z odpowiednimi linkami do informacji o akcjach charytatywnych. Przechodząc pod nie powinniśmy znaleźć potrzebne informacje.

Polskie studia growe, które zaoferowały pomoc Ukrainie

Jeśli natkniecie się na jakiekolwiek informacje związane z akcjami charytatywnymi z polskiego game devu, które mają na celu wesprzeć Ukrainę, proszę o informacje w komentarzu pod artykułem lub na Facebooku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie