CD Projekt też wstrzymuje sprzedaż swoich gier w Rosji i Białorusi

Wiedźmin 3 od CD Projekt RED - next-genowy Geralt
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

CD Projekt, podobnie jak Bloober Team, wstrzymuje sprzedaż swoich gier na terytorium Rosji i Białorusi. Dotyczy to wszystkich platform.

Ograniczenia dotyczą wszystkich gier i platform, z którymi powiązana jest polska spółka. Wiedźmin, Cyberpunk 2077 i inne gry CDPR nie będą sprzedawane w Rosji i Białorusi do odwołania, a swoją działalność w tych krajach wstrzyma też platforma GOG.

CD Projekt wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i Białorusi

Poniżej znajdziecie pełne oświadczenie spółki.

W świetle rosyjskiej militarnej inwazji na sąsiadujące z nami państwo, Ukrainę, grupa Grupa CD Projekt podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży swoich gier w Rosji i Białorusi do odwołania. Dziś zaczynamy pracę z naszymi partnerami w celu zawieszenia cyfrowej sprzedaży i wstrzymaniu fizycznych dostaw produktów Grupy CD Projekt, a także sprzedaży gier na platformie GOG, na terytorium Rosji i Białorusi.

Chociaż nie jesteśmy podmiotem politycznym, który może bezpośrednio wpływać na sprawy państwowe i nie aspirujemy do tego, wierzymy jednak, że podmioty komercyjne, gdy są zjednoczone, mają moc inspirować globalne zmiany w sercach i umysłach zwykłych ludzi. Wiemy, że gracze w Rosji i Białorusi, osoby, które nie mają nic wspólnego z inwazją na Ukrainę, odczują skutki tej decyzji, ale dzięki tej akcji chcemy jeszcze bardziej zmobilizować globalną społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w sercu Europy.
Do naszych braci i sióstr walczących o swoją ojczyznę – bądźcie silni!
Слава Україні!

Ogłoszenie CD Projekt

Nie podano dokładnych terminów wstrzymania sprzedaży gier CD Projektu w wymienionych regionach. Spółka wcześniej przekazała milion złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie