Ile płaci CD Projekt RED? Ranking pracodawców pokazuje, że wcale nie najwięcej w polskim gamedevie

CD Projekt RED pieniądze
Newsy

Pojawił się najnowszy ranking najhojniejszych pracodawców. Wśród nich nie zabrakło trzech polskich firm związanych z gamingiem. Jak na ich tle wypada CD Projekt RED?

Wydawać by się mogło, że CD Projekt RED nie oszczędza na pracownikach. I to jest po części prawda, jednak w tym roku nie znalazł się na podium spółek produkujących gry wideo. Business Insider opublikował najnowszy ranking najbardziej hojnych pracodawców w naszym kraju. Warto przy tym zaznaczyć, że w zestawieniu znalazły się wyłącznie firmy notowane na giełdzie. Dlatego też nie uświadczymy tu m.in. Techlandu.

Zacznijmy może od początku, czyli od ścisłej topki zestawienia. Najwięcej w naszym kraju na pracownika wydaje spółka Develia, związana z nieruchomościami. Całkowity średni koszt pracodawcy to w tym przypadku aż 21 534 zł. Tuż za nim znajdziemy producenta oprogramowania Asseco Poland (19 703 zł) oraz dewelopera Capital Park (19 375 zł). Autorzy rankingu wzięli pod uwagę całkowity koszt pracodawcy, w którym zawiera się nie tylko wynagrodzenie dla pracownika, ale również podatki czy składki. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie netto – lider zestawienia zapewnia średnio 11 821 zł pracownikowi.

CD Projekt RED wyraźnie spadł w rankingu

Ciekawie na tym tle prezentują się polskie spółki związane z produkcją gier wideo. CD Projekt RED nie płaci jednak najwięcej – zaszczytne pierwsze miejsce przypada People Can Fly. Autorzy m.in. Outriders czy Bulletstorm ponoszą średni koszt 18 472 zł na pracownika. Daje to przeciętne zarobki na poziomie 10 170 zł netto. CDPR jest więc wyraźnie w tyle. Koszty na pracownika to 14 279 zł, a średnie wynagrodzenie netto – 8 008 zł. Oczywiście, że jest to i tak bardzo dużo, ale dane nie kłamią i CDPR wyraźnie spadło w rankingu – aż o 53,8% w porównaniu do 2020 roku. Wtedy CDPR ponosił koszt w okolicach 31 tys. zł (około 18 tys. zł na rękę).

Pomiędzy PCF i CDPR znajdziemy także innego polskiego gamedevelopera – Ten Square Games. Autorzy tytułów mobilnych ponoszą koszt 18 171 zł na pracownika, czyli płacą średnio 10 007 zł netto. Wśród wszystkich trzech firm to właśnie TSG może pochwalić się jedyną zmianą na plus w stosunku do 2020 roku. Wynosi ona 35,80%. PCF nie powinno zbytnio się jednak martwić, bo koszt pracownika spadł o około 7%. Warto jednak zaznaczyć, że CDPR czy PCF są firmami, które zatrudniają dużą liczbę doświadczonych deweloperów, będących nierzadko specjalistami w swojej dziedzinie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie