Bloober Team reaguje na wojnę w Ukrainie. „Wspólny opór może coś zmienić”

The Medium Marianne
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Polska i zagraniczna branża growa mocno zareagowała na inwazję na Ukrainę. EA usunie rosyjskie drużyny ze swoich gier, niektóre studia zbierają pieniądze, aby pomóc Ukraińcom, a Bloober Team blokuje sprzedaż swoich hitów w Rosji i Białorusi.

Studio wycofa ze sprzedaży takie produkcje jak Layers of Fear, Observer, Blair Witch i The Medium. Ograniczenia dotyczą każdej z platform, na jakich dostępne były gry.

Bloober Team nie będzie sprzedawać gier w Rosji i Białorusi

Poniżej przeczytacie pełne oświadczenie opublikowane przez Bloober.

W związku z niesprowokowaną inwazją Rosji na Ukrainę, w której giną zarówno obrońcy, jak i cywile, Bloober Team podjęło decyzję o zaprzestaniu sprzedaży naszych gier w Rosji i w Białorusi na wszystkich platformach. Współpracujemy z naszymi partnerami, aby wycofać gry ze sklepów w tych krajach – zakaz wejdzie w życie najpierw na Steamie.
Sercem jesteśmy z narodem ukraińskim i jest to jeden z kilku kroków, które podejmujemy, aby go wesprzeć.
Rozumiemy, że nasza decyzja może dotknąć wielu rosyjskich i białoruskich graczy, którzy nie są zaangażowani w tę inwazję. Ale mocno wierzymy, że każdy krok, który może pomóc w powstrzymaniu wojny, jest warty podjęcia. Obejmuje to okazanie pełnej solidarności z narodem ukraińskim, zarówno poprzez słowa, jak i czyny, a także wywieranie nacisku na rosyjską i białoruską opinię publiczną.
Wierzymy, że globalny, wspólny opór może coś zmienić. Chcemy być częścią świata, który nie przymyka oczu na podżeganie do wojny. Nie pozostaniemy neutralni, gdy w grę wchodzi ludzkie życie.

Ogłoszenie Bloober Team

Nie wiemy, kiedy dokładnie gry znikną ze sprzedaży. Najpewniej nastąpi to w ciągu paru najbliższych dni. W pierwszej kolejności blokadzie ulegną tytuły z platformy Steam.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie