Activision Blizzard nie będzie sprzedawać swoich gier w Rosji. Firma dziękuje Polakom za pomoc

Activision Blizzard logo
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Activision Blizzard oficjalnie dołącza do Electronic Arts, CD Projektu, Bloober Team, Microsoftu i wielu innych firm, które zdecydowały się wstrzymać sprzedaż swoich produktów w Rosji.

Acti-Blizz zamierza też wspierać finansowo organizacje pomagające ludziom z Ukrainy, którzy potrzebują pomocy. Firma pochwaliła Polaków, którzy zaangażowali się we wspieranie osób uciekających przed wojną.

Activision Blizzard nie będzie sprzedawać gier w Rosji

Na stronie spółki pojawiło się specjalne oświadczenie, w którym Daniel Alegre ogłosił wstrzymanie sprzedaży swoich gier na terenie Rosji. Ograniczenie potrwa do momentu rozwiązania konfliktu.

W ciągu ostatniego tygodnia śledziliśmy wieści z Ukrainy i pogłębiający się kryzys humanitarny. Nasza firma jest zaangażowana w pomoc osobom dotkniętym tą przerażającą przemocą i zapewnia wsparcie w każdy możliwy sposób.
Dziś informujemy, że Activision Blizzard wstrzyma sprzedaż naszych gier w Rosji na czas trwania konfliktu. Będziemy nadal szukać sposobów na wsparcie narodu ukraińskiego. Chcę Was zapewnić, że bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla naszego zespołu kierowniczego najwyższym priorytetem. Robimy wszystko, co możliwe, aby pomóc pracownikom i ich rodzinom, których bezpośrednio dotknęła ta tragedia. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich kolegów potrzebuje wsparcia, skontaktuj się ze swoim przełożonym lub lokalnymi liderami HR. Pragnę również przypomnieć, że nasz Program Pomocy Pracownikom jest dostępny dla tych, którzy potrzebują wsparcia emocjonalnego w tym trudnym okresie.
Chciałbym również poświęcić chwilę, aby docenić niesamowitą pracę naszych zespołów na rzecz wsparcia narodu ukraińskiego. Firma przekazuje datki pracowników w stosunku 2:1 na rzecz organizacji niosących natychmiastową pomoc w tym regionie. Wspólnie zebraliśmy w ten sposób ponad 300 000 dolarów. W przyszłym tygodniu planujemy dodać kolejne organizacje charytatywne do wyboru, a także podnieść firmowy limit wpłat z 1 000 dolarów do 10 000 dolarów.
Chciałbym również pochwalić ogromny wkład naszych kolegów w Polsce, gdzie ludzie poświęcili swój czas, aby pomóc ukraińskim uchodźcom i innym potrzebującym. Współpracujemy z nimi, aby znaleźć sposoby dalszego wspierania tych wysiłków. Jesteśmy z narodem ukraińskim i będziemy informować o wszelkich nowych działaniach, które będziemy podejmować w miarę rozwoju tego kryzysu.

Oświadczenie Daniela Alegre, COO Activision Blizzard, skierowane do pracowników firmy

Wstrzymanie sprzedaży produktów to nie jedyny sposób, w jaki firmy związane z gamingiem pomagają osobom dotkniętym inwazją Rosji na Ukrainę. W tym miejscu znajdziecie spis kilku studiów i wydawców wspierających potrzebujących obywateli Ukrainy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie