Epizodyczny Silent Hill, remake „dwójki” od Polaków i jeszcze więcej. Nowe przecieki

Silent Hill wjazd do miasta
Newsy PC PS5 Xbox Series

Przecieków i plotek na temat przyszłości Silent Hill przybywa. Kolejne źródła donoszą o tym, czym są powstające rzekomo trzy gry znajdujące się w produkcji.

Domniemane nowe gry z serii Silent Hill ponoć tworzą się od dłuższego czasu, ale dopiero za sprawą niedawnego wycieku temat odżył. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o kolejnych źródłach potwierdzających wcześniejsze doniesienia. W produkcji znajdują się rzekomo trzy gry z serii – pełnoprawna kontynuacja, remake oraz epizodyczna gra „poboczna”. Teraz do tego wszystkiego głos zabrał serwis VGC powołując się na własne, niezależne źródła.

VGC potwierdza to, o czym sporo mówi się od paru dni. Silent Hill 2 Remake rzekomo powstaje i tworzy go nie kto inny jak krakowskie studio Bloober Team. Wedle niepotwierdzonych informacji, deweloperzy planują usprawnić zagadki, dodać i zmienić zakończenia, animacje i znacząco przerobić AI. Tytuł ten ma być czasowym exclusivem na konsole PlayStation. Polacy odpowiadający za dość udane The Medium już wcześniej nawiązali współpracę z Konami i bardzo dużo mówiło się o ich związku z wybitną serią azjatyckich horrorów. Teraz byłbym zdziwiony, gdyby plotki okazały się, no właśnie – plotkami.

Duży i mały Silent Hill

Jakby tego było mało VGC przypomina sprawę kolejnego projektu Silent Hill. W ubiegłym roku redaktorzy serwisu informowali o rozmowach Konami z różnymi wydawcami i deweloperami. Szukali bowiem studia, które mogłoby udźwignąć zaszczyt stworzenia epizodycznej gry osadzonej w uniwersum SH. Początkowo studiem tym miało być Supermassive, ale ponoć współpraca nie doszła do skutku, a ich pomysł na serię Silent Hill przerodził się w The Dark Pictures.

VGC powraca do tematu epizodycznej gry i wskazuje potencjalnego kandydata do jej opracowania. Ma nim być niezależny wydawca Annapurna Interactive, znany m.in. z Outer Wilds, Ashen czy niedawnego Solar Ash. Dwa niezależne źródła potwierdziły, jakoby to właśnie Annapurna miała zająć się krótkimi grami w formie odcinków. Nie wiadomo jednak, czy informacje te są aktualne i czy umowa faktycznie doszła do skutku.

Pozostaje kwestia jeszcze trzeciej gry z serii. Tą ma być pełnoprawny następca cyklu – kolejna „duża” część. Nie wiadomo jednak, kto nad nią pracuje, choć wiele mówi się o „uznanym japońskim deweloperze”. Przecieki wskazywały na Kojimę i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby Konami po sukcesie P.T. i porażce Silent Hills postanowiło wrócić do projektu w tej czy innej formie. Screeny, które niedawno trafiły do sieci, miały pochodzić właśnie z darmowej gry w stylu P.T. mającej reklamować cały produkt.

Konami chciało zaprezentować choćby część z tego, co szykuje, w ubiegłym roku, jednak w ostatnim momencie zrezygnowano. Istnieje więc spora szansa, że o istnieniu Silent Hill 2 Remake dowiemy się ze specjalnego pokazu PlayStation, a inne gry być może zostaną pokazane w trakcie Summer Games Fest bądź innych wydarzeń gamingowych.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie