Kolejne przecieki o przyszłości Silent Hill. Ma powstawać parę gier, w tym remake od polskiego studia

Silent-Hill-2-pg
Newsy PC PS5 Xbox Series

Znany informator opisał plotki na temat Silent Hill, o których od pewnego czasu słyszy. Znów wybrzmiewa z nich polskie studio Bloober Team.

Jeżeli miałbym wybrać jedną serię gier, która zasługuje na wskrzeszenie – z pewnością byłoby to Silent Hill. Konami od lat kompletnie olewa swoje legendarne marki, a uznany cykl horrorów niemal zapomniano. Być może wszystko to się zmieni, gdyż plotki o nowych odsłonach cyklu regularnie trafiają do sieci. W obliczy niedawnych rewelacji, o sprawie wypowiedział się także znany informator NateTheHate.

Uważa on, iż w przygotowaniu jest parę gier z cyklu, co potwierdza również poprzednie doniesienia. Nate jest uznanym informatorem, jednak w tym przypadku brzmi to trochę jak powtarzanie tego, o czym wielu mówiło już wcześniej. Sam zaznacza przy tym, że nie są to potwierdzone informacje, a po prostu plotki, o których słyszał. Jeden z konkretów znacznie wybija się poza dość ogólne stwierdzenia – Bloober Team ma pracować nad jedną z gier z cyklu.

Bloober Team pracuje nad remake’iem Silent Hill 2. Przerobiono zagadki. Są nowe zakończenia. Czasowy exclusive na PlayStation. W przygotowaniu jest wiele projektów Silent Hill, w tym pełnoprawna nowa część i poboczne „historie”. Niepotwierdzone informacje. Dzielę się tylko tym, co słyszałem

– zaznacza na Twitterze NateTheHate

Oczywiście o współpracy Bloobera z Konami również słyszeliśmy od pewnego czasu, jednak w tym przypadku informator zwraca uwagę na konkretną grę, którą mogą tworzyć. Polacy rzekomo dłubią nad wskrzeszeniem najbardziej uwielbianej części, czyli „dwójki”. Teoretycznie mogłoby to oznaczać, iż screeny, które niedawno trafiły do sieci, pochodzą z produkcji od kogoś innego, najpewniej tajemniczego „uznanego japońskiego dewelopera”. Strzał? Kojima. Wiem, wiem, szalona teoria…

Bloober i remake Silent Hill

Warto zaznaczyć, iż Nate jest kolejnym insiderem, który donosi o paru grach z serii. Oznacza to, że ktoś może szykować jeszcze jedną produkcję. Mogłoby to być Supermassive, które swego czasu ponoć nie dostało licencji na grę albo ktokolwiek jeszcze inny. Warto przy tym zaznaczyć, iż remake Silent Hill 2 dla Bloobera stanowiłby najbardziej ambitną produkcję. W końcu fani nigdy by im nie wybaczyli, gdyby coś poszło nie tak. Problem w tym, że nie wystarczyłoby tutaj podkręcić grafiki, a deweloperzy musieliby zabrać się za dosłownie całą rozgrywkę, kompletnie zmieniając jej podstawy. No, przynajmniej teoretycznie, jeżeli naprawdę zależy im na odświeżeniu gry. Niedawno nawet jeden z oryginalnych twórców serii wspomniał, iż remake SH byłby bardzo ciężkim zadaniem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie