Silent Hill 2 Remake – niebawem poznamy datę premiery i platformy. Prezes Bloober Team mówi o grze

Silent Hill 2 Remake - wkrótce data premiery i platformy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Silent Hill 2 Remake może faktycznie trafić na rynek jeszcze w tym roku. Prezes Bloober Team mówi, że “wkrótce” poznamy datę premiery i platformy.

Czyżby gra trafiła również na konsole Xbox? Tego nie wiemy, ale niejako zasugerował to sam prezes krakowskiego producenta. Firma niebawem ma skończyć z tajemniczym cyklem produkcyjnym, skupiając się w końcu na informowaniu o grze oficjalnie.

Silent Hill 2 Remake niebawem z datą premiery i platformami… hm?

Legenda survival horroru powraca i może to być jedna z najlepszych gier grozy obecnej generacji. W teorii, ale przecież to remake absolutnie kultowego tytułu. Niemniej Silent Hill 2 Remake otaczało się kontrowersjami, panuje dziwna zmowa milczenia między Bloober Team a Konami, a do tego nadal nie poznaliśmy żadnych oficjalnych informacji o samej grze. I ma się to wkrótce zmienić.

Jesteśmy na końcowym etapie prac nad Silent Hill 2. Spodziewamy się, że data premiery i platformy, na których pojawi się gra, zostaną wkrótce ujawnione.

– mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team (za MauroNL)

Faktycznie takie słowa miały paść w skonsolidowanym raporcie rocznym spółki. Od dawna mówi się, że gra zostanie zaprezentowana na nadciągającym pokazie PlayStation Showcase 2024. Spodziewać się można debiutu zapewne na jesień bieżącego roku. Zazwyczaj tego typu produkcje wychodzą w okresie Halloween, gdy uwaga graczy i nie tylko skupiona jest właśnie wokół horrorów.

Ciekawy jest jednak dobór słów prezesa przedsiębiorstwa. Już wcześniej potwierdzono, że tytuł wyjdzie na PS5 i PC, więc czemu drugi raz mielibyśmy dostać informację o platformach, na które zmierza gra? Być może debiut na Xbox zostanie przyspieszony albo to tylko nadinterpretacja. Prezes Bloobera użył jednak intrygujących słów, trzeba przyznać.

Źródło: Twitter

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie