Darmowe gry na Steam w maju 2024. Aż 39 nowości czeka do pobrania

darmo gry na steam nowosci w maju 2024
PG Exclusive Publicystyka

Dobre gry nie muszą kosztować dużych pieniędzy. Na rynku nie brakuje darmowych tytułów, które przyciągną nas do ekranu na wiele godzin. Sporo darmowych produkcji znaleźć możemy na popularnych platformach i serwisach z grami. Część spośród gier jest okazjonalnie rozdawana za darmo, inne zaś z definicji są dystrybuowane bez opłat. Jakie darmowe gry na Steam w tym miesiącu warto znać? Oto nasze zestawienie wszystkich produkcji, które są dostępne za darmo w maju 2024 roku.

Spis treści:

 1. MetaCard2 Prologue
 2. HOLOSAGA: Invasion of the HoloX
 3. BioDive
 4. Miya
 5. Mimic Search
 6. Riptide
 7. No Strings Attached
 8. Forest of Tails: Arena
 9. Idle Hero TD
 10. Boneless
 11. Puppet Master: The Game
 12. The Braves
 13. Bed and BEAKfast
 14. Screamboat Willie
 15. Crimson Hell
 16. 锚点:启动-Anchors:-Start
 17. Betrayal Beach
 18. The WereCelaner
 19. Soul of the Forest
 20. Cookard
 21. Cats
 22. Crime Simulator: Prologue
 23. 100 Istanbul Cats
 24. Mini Airways: Prologue
 25. Le Dernier Don
 26. Capybara: The story of Sisyphus
 27. SDIES
 28. Histera
 29. Animal Trainer Simulator: Prologue
 30. LaughterLost
 31. Is this Game Trying to Kill Me? Preface
 32. Grocery Store Simulator: Prologue
 33. Playing Kafka
 34. Astrometica: Prologue
 35. DeepWeb Simulator: Prologue
 36. Medieval Crafter: Blacksmith Prologue
 37. Burning Skies Arcade
 38. Extirpate
 39. Sorelle

Darmowe gry na Steam – maj 2024

1. 元卡牌2 MetaCard2 序章 Prologue

Pierwsza pozycja to strategiczna gra karciana z dalekiego wschodu, która jest dostępna na Steam od 1 maja. Tytuł stanowi swego rodzaju prolog do właściwej wersji gry. Ta będzie mieć premierę 19 lipca 2024 roku, a już teraz możemy rozpocząć przygodę z budowaniem swojej talii w udostępnionej za darmo wersji produkcji. Gra, jak na mały projekt, prezentuje się naprawdę nieźle i póki co zebrała wyłącznie pozytywne oceny.

2. HOLOSAGA: Invasion of the HoloX

Jeżeli lubicie wszelkiej maści gry typu tower defense, to mamy coś idealnego. Produkcja HOLOSAGA: Invasion of the HoloX to produkcja udostępniona, podobnie jak poprzednia propozycja, 1 maja tego roku i jest dostępna za darmo. W grze tworzymy swój zestaw postaci mających bronić się przed hordami wrogów nadciągającymi z prawej strony ekranu. Jednostki możemy ulepszać, a co jakiś czas mierzyć się będziemy z silniejszymi postaciami wrogów.

3. BioDive

Darmowe gry na Steam pozwolą nam również eksplorować podwodne czy podziemne krainy i inne równie tajemnicze miejsca. Przykładem jest darmowa produkcja BioDive od Hot Chocolate Productions. W grze wyruszymy na misję, w ramach której będziemy eksplorować tajemniczy kompleks laboratoryjny. W grze nie brakuje ciekawych łamigłówek i zagadek logicznych. Całość utrzymana została w pikselowej oprawie graficznej, która nadaje grze klimatu.

4. Miya

Uwaga, to pierwsza pozycja na liście przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych. Gra Miya pozwoli nam wcielić się w rolę pięknej wojowniczki, która zabierze nas do tańca — takiego, w którym ostrza i ciosy wyprowadzane są z iście artystyczną gracją. Produkcja jest obecnie dostępna w fazie wczesnego dostępu, dlatego twórcy z pewnością docenią wsparcie i uwagi społeczności. Gra ma obecnie niewiele ocen, ale ogólny wydźwięk jest jak najbardziej pozytywny. Coś dla fanów akcji i efektownej walki w zwarciu.

Jeżeli lubicie się bać, to mamy dla was naprawdę idealny tytuł. Mimic Search wzbogaci nasze majowe darmowe gry na Steam o ogromne ilości dreszczy i prawdziwych emocji. Tytuł z gatunku horrorów jest niezależną i dość krótką grą detektywistyczną. Wcielamy się w niej w rolę policjanta, którego zadaniem jest zbadanie niedawnego ataku mimika. Choć śledztwo jest dla funkcjonariusza czymś naturalnym, to w tym wypadku towarzyszy mu istna atmosfera strachu.

6. Riptide

Starfield, ale dla mniej wymagających? Złośliwi mogliby tak stwierdzić, chociaż Riptide jako niewielka darmowa gra sprawdza się znakomicie. Zasady są bardzo proste, zarządzamy naszym statkiem kosmicznym, poprawiamy jego wyposażenie, parametry i wykonujemy powierzone nam zadania. Misje same w sobie są ciekawe, a po drodze będziemy stawać twarzą w twarz z wrogami.

7. No Strings Attached

Czy gra logiczna o kukiełce może być mroczna i tajemnicza? Zdecydowanie tak, a świetnym przykładem jest No Strings Attached. Darmowe gry na Steam niekiedy zaskakują nas pomysłem na siebie i tak jest też w tym wypadku. Produkcja za którą odpowiada The Circus Freaks pozwoli nam wcielić się z kukiełkę, która eksploruje mroczny cyrk i stara się uciec spod woli swojego mistrza. Produkcja zebrała świetne noty i warto ją sprawdzić.

8. Forest of Tails: Arena

Kolejna produkcja na liście to Forest of Tails: Arena. Mowa o tytule akcji, w którym w czasie rzeczywistym przyjdzie nam walczyć z robakami, zwierzętami, a nawet innymi stworami. Przebij się przez fale, zdobądź nowe umiejętności i zdobądź potężny sprzęt, aby wywalczyć sobie drogę na szczyt.

9. Idle Hero TD

Ponowna gratka dla fanów gier tower defense, czyli szalenie satysfakcjonujących produkcji. W Idle Hero TD fale wrogów się nie kończą, podobnie jak nasze możliwości obrony. W grze rozbudowujemy nasze zastępy obrońców, wzmacniamy bohaterów i odblokowujemy nowe postaci. Wszystko to w niezwykle przyjemnej oprawie graficznej i zupełnie za darmo. Pozytywne oceny stanowią odpowiednią zachętę do przetestowania.

10. Boneless

Gra Boneless to swego rodzaju eksperyment swoich twórców, którego celem jest sprawdzenie granic możliwości technologii VR. Serio, tytuł ten ma sprawdzić, co da się osiągnąć przy pomocy wirtualnej rzeczywistości. Gra, a w zasadzie projekt jest dostępny za darmo, a w ramach rozgrywki możemy eksplorować różnorodne areny z przeszkodami czy nawet spróbować swoich sił w walce. Twórcy nieustannie pracują nad nową zawartością.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie