Materiały z nowego Silent Hill w sieci. Konami reaguje, a Sony podobno macza w tym palce

Silent Hill: The Short Message wyjdzie na PS5. Co to w ogóle jest?
Newsy PC PS5 Xbox Series

O nowym Silent Hill plotkuje się od bardzo dawna. Teraz do sieci wyciekły pierwsze konkrety, w tym grafiki koncepcyjne i zrzuty ekranu, które mają pochodzić z rzeczonego tytułu.

Źródłem przecieku jest Dusk Golem, czyli informator, który często udostępnia świeże wieści na temat gier z serii Resident Evil, a czasem dzieli się też informacjami o cyklu horrorów od Konami. Insider udostępnił na swoim profilu na Twitterze grafiki koncepcyjne oraz zrzuty ekranu mające pochodzić z nowego SH, jednak zostały one dość szybko usunięte w wyniku DMCA. Jak udowodnił Dusk Golem, do skasowania materiałów przyczyniło się samo Konami.

Golem zaznaczył w swoim poście, że grafiki pochodzą z 2020 roku i niewykluczone, że gra została od tego czasu skasowana. Reakcja Konami jasno sugeruje jednak, że prace wciąż trwają i wydawcy nadal zależy na zachowaniu tajemnicy. Warto wspomnieć, że pod jedną z grafik koncepcyjnych podpisał się Masahiro Ito, czyli artysta, który pracował wcześniej nad serią Silent Hill.

Autor przecieku zaznaczył, że niektóre elementy projektu mogły mocno się zmienić od czasu stworzenia udostępnionych grafik i klimat nowego SH może znacznie odbiegać od tego, który można wyczuć dzięki załączonym niżej obrazkom. Podobnie ma być z fabułą.

Powiem tylko, że to, o czym ludzie MYŚLĄ w sprawie fabuły gry Silent Hill, z której obrazki zamieściłem, a to, o czym faktycznie ona jest, to zupełnie różne rzeczy. Ale nie winię za to nikogo, ponieważ celowo unikałem publikowania spoilerów.

– napisał Dusk Golem na Twitterze

Traktujcie więc poniższe grafiki jako ciekawostki, a nie wyznacznik atmosfery i/lub kierunku fabuły nowego Cichego Wzgórza.

Kto tworzy nowe Silent Hill?

Informator twierdzi, że za produkcję odpowiada kilka studiów, a marketingiem gry zajmie się PlayStation. Nie poznaliśmy zespołów pracujących nad nowym Silent Hill, ale zrzuty ekranu sugerują, że jedną z zaangażowanych firm może być studio z Japonii. Wcześniejsze przecieki z wiarygodnych źródeł wskazywały, że nad grą pracują deweloperzy z Kojima Productions i PlayStation. Inne źródła częściowo potwierdzały te wieści, lecz wspominały jedynie o „wybitnym studiu z Japonii”.

Inne plotki wskazywały, że w produkcji znajduje się kilka gier nawiązujących do marki Konami. Na ten moment nie wiemy, kiedy ujrzymy pierwsze zapowiedzi rzeczonych tytułów. Miejcie też na uwadze, że wyciekłe materiały mogą pochodzić ze skasowanych projektów lub mogły zostać po prostu sfałszowane. Albo ktoś się bardzo nudził, albo nowe Silent Hill faktycznie jest (lub było) w drodze na rynek.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie