Summer Game Fest ma zastąpić E3. Znamy datę wielkiego wydarzenia

Summer-Game-Fest-2022
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Geoff Keighley zdradził w końcu oficjalną datę rozpoczęcia Summer Game Fest. Wielkie wydarzenie ma zastąpić nam E3 2022. Szykuje się sporo pokazów.

Geoff Keighley jest kanadyjskim dziennikarzem oraz hostem wielkich wydarzeń w branży jak choćby The Game Awards. W tym roku ponownie organizuje on Summer Game Fest. To jeden z największych eventów gamingowych tego lata, skoro E3 oficjalnie się nie odbędzie. Na osłodę Keighley przekazał, kiedy możemy spodziewać się startu SGF.

Wydarzenie to oficjalnie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 20:00 czasu polskiego. Pewnego rodzaju ciekawostką dla Polaków, a sporą atrakcją dla Amerykanów, jest współpraca z kinami IMAX. Całość transmitowana będzie na żywo na wielkim ekranie w wybranych kinach. Choć, kto wie, może się zdziwię i przedsięwzięcie trafi również do Polski…

W trakcie eventu pojawią się „zapowiedzi nowych gier, światowe premiery, goście specjalni i wiele innych atrakcji”. Nie ma tu zbyt wielu konkretów oprócz powiązanie wydarzenia z Day of the Devs prowadzonym przez iam8bit i Double Fine. Samo wydarzenie, jak zapowiadał wcześniej Keighley, obfitować ma w dużo treści. I wcale nie zdziwiłbym się, gdybyśmy nawet poczuli pustki po E3 – w końcu w ubiegłym roku Summer Game Fest okazało się o wiele ciekawsze niż znacznie przebijające je skalą E3.

W kolejnych tygodniach powinniśmy spodziewać się kolejnych konkretów o evencie. Być może niebawem poznamy choć część rozpiski czy deweloperów, którzy zadeklarowali się wziąć w nim udział. Z pewnością nie ma co oczekiwać Microsoftu i nadchodzących hitów na Xbox oraz PC – osobne wydarzenie zostało już zapowiedziane i odbędzie się zaledwie 3 dni po SGF. Więcej informacji znajdziecie w tym tekście.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie