Zagmatwana sprawa wielkiego pokazu PlayStation. Prezentacja w czerwcu albo o wiele później

PS5 i położony na nim kontroler DualSense
Newsy PS5

Jeff Grubb, znany branżowy dziennikarz, zdradził parę informacji na temat potencjalnego pokazu gier PlayStation. Wydarzenie może odbyć się niebawem albo… bardzo późno.

Tak to jest w tym gamingowym świecie plotek i przecieków – niczego nie można być pewnym. Dobrze, że sami insiderzy zdają sobie z tego sprawę. Najnowsze rewelacje dotyczące potencjalnego wielkiego pokazu gier PlayStation same sobie zaprzeczają. Według jednych – należy przygotowywać się na czerwiec. Inni zaś twierdzą, że wydarzenie odbędzie się o wiele później.

Jeff Grubb w swoim podcaście GB Decides wspomniał o wielkim pokazie PlayStation, który firma ma rzekomo szykować na pierwszy tydzień czerwca. Ta data nie wydaje się zaskakująca – czerwiec to w końcu miesiąc gamingowych wydarzeń. Choć E3 w tym roku się nie odbędzie, dostaniemy parę innych wydarzeń na pocieszenie łez. Microsoft zapowiedział już swój event, więc logicznie jest zakładać, że i Sony coś tam planuje.

O potencjalnym czerwcowym wydarzeniu Grubb słyszał od paru osób, ale nie zdołał potwierdzić tych plotek. Sam zaznaczył, aby podchodzić do z nich z rezerwą. Co ciekawe, tuż po publikacji podcastu, dziennikarz zasłyszał kolejne wieści w sprawie. Tym razem jego informatorzy wskazują, iż na pokaz przyjdzie nam czekać aż do… września. No cóż, mamy w zasadzie dwie opcje, które wydają się równie prawdopodobne – czerwiec jest idealnym okresem na takie wydarzenia, ale State of Play w poprzednich latach często odbywało się także i we wrześniu. Szkopuł w tym, że Grubb wspomina o dużym pokazie, wykraczającym poza standardowe State of Play, które i tak może odbyć się jako osobny event.

Zdrowo będzie czekać na informacje od PlayStation

Na razie polecam jednak trzymać oczekiwania na wodzy, aż samo Sony przedstawi oficjalną datę pokazu. Ten powinien być teoretycznie nieco większym wydarzeniem niż State of Play. W tym roku zadebiutować ma przecież God of War Ragnarok i… tyle w zasadzie. Sony nie przedstawiło zbyt konkretnych planów dotyczących przyszłości gier na PS5. Wiele wskazuje więc na to, iż kolejny event będzie miejscem wielu zapowiedzi. Kto wie – być może wśród nich zostanie choćby wspomniany Silent Hill, który „wycieka” od pewnego czasu do internetu?

Cokolwiek by się miało nie zdarzyć – warto czekać na wieści ze stajni Sony. Microsoft niedawno przesunął swoje największe premiery na przyszły rok, a od „niebieskich” w 2022 roku możemy liczyć w zasadzie tylko na GoW Ragnarok. Co jednak przyniesie przyszłość? Chwilowy zastój informacyjny powinien zostać jak najszybciej rozwiązany.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie