Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 komentarzy

Polski shooter World War 3 ożywa. Szykujcie się na Wojsko Polskie, Warszawę i globalny konflikt!

Po wielu miesiącach milczenia, na profilu World War 3 w serwisie Facebook pojawiły się świetne wieści. Gliwickie studio The Farm 51 zwiastuje wielki dzień.

Wielu z Was być może zapomniało o powstającym pod skrzydłami The Farm 51 shooterze World War 3. Sami dawno nie gościliśmy gry na naszych łamach i pisaliśmy o niej ostatni raz ponad dwa lata temu. Wygląda jednak na to, że wkrótce będziemy mieli niejedną okazję, by powrócić do tematu.

Dosłownie kilkanaście godzin temu deweloperzy napisali na Facebooku: Żołnierze! Czekanie dobiega końca! Zwiastun zapowiadający World War 3 jest na horyzoncie! Zwiastun możemy zobaczyć już w przyszłym tygodniu.

Pokaz ekskluzywnych materiałów WW3

Spółka informuje o Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy, które odbędzie się 21 maja 2018 roku o godzinie 12:00 w Gliwicach. Dla wszystkich obecnych na NWZA przygotowaliśmy ekskluzywny pokaz materiałów marketingowych oraz grywalnościowych z gry World War 3, w tym niepublikowanych wcześniej szerokich możliwości personalizacji, nowych lokacji oraz mechanik rozgrywki – czytamy w komunikacie firmy.

World War 3 – premiera jeszcze w 2018 roku?

The Farm 51 nie ujawniło daty premiery World War 3, lecz na oficjalnej stronie produkcji możemy jasno przeczytać: DATA WYDANIA 2018. Mamy nadzieję, że deweloperzy rzeczywiście wyrobią się w tym roku, co jest bardzo możliwe biorąc pod uwagę fakt, że prace nad tytułem ruszyły pełna parą już w drugiej połowie 2015 roku.

World War 3

World War 3 stawia na maksymalny realizm

Według informacji jeszcze z 2016 roku, World War 3 ma być rozprowadzane w systemie Free-to-Play, choć nie wiemy, czy plany dewelopera się nie zmieniły. Oto najważniejsze informacje o tytule przedstawione na oficjalnej stronie strzelaniny, która reklamowana jest hasłem: MODERN BATTLEFIELD EXPERIENCE.

World War 3  jest multiplayerową grą akcji z gatunku FPS, osadzoną w realiach globalnego konfliktu zbrojnego rozgrywającego się w trzeciej dekadzie XXI wieku. Gra kładzie szczególny nacisk na dokładne odwzorowanie realiów współczesnego pola walki oraz współpracy zespołowej. Celem gry jest odwzorowanie charakteru autentycznych działań taktyczno-bojowych w nieprzewidywalnym teatrze operacyjnym, stawiając na maksymalnie grywalny realizm.

World War 3

W grze będzie można wziąć udział w wirtualnych bitwach z udziałem jednostek piechoty oraz pojazdów wojskowych. World War 3 zaoferuje możliwość wcielenia się w żołnierzy z całego świata, w tym w żołnierzy Wojska Polskiego.

Projekt tworzony jest przez międzynarodowy zespół specjalistów przy czynnym współudziale ekspertów z segmentu zbrojeniowego oraz jednostek mundurowych. Gra tworzona jest w oparciu o silnik Unreal Engine 4.

World War 3 – główne cechy gry:

  • multiplayerowy FPS z pojazdami
  • rozgrywka stawiającą na autentyzm pola bitwy i współpracę zespołową,
  • dynamiczna Linia Frontu oraz planowanie strategiczne,
  • różnorodne wyposażenie oraz lokacje.
  • szczegółowe projekty lokacji (m.in. Warszawa, Moskwa, Berlin),
  • projekt tworzony we współpracy z wojskiem i zbrojeniówką.

Współpraca z branżą wojskową

W pracach nad World War 3, The Farm 51 współpracuje z uznanymi ośrodkami wojskowymi, specjalistami z centrów strategicznych oraz weteranami sił specjalnych (GROM, SAS, SEAL’s etc.). Jesteśmy oficjalnym partnerem kluczowych podmiotów polskiego przemysłu zbrojeniowego, w tym Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Centrum Symulacji OBRUM.

Polska Grupa Zbrojeniowa jest największą spółką polskiego przemysłu zbrojeniowego i kluczowym podmiotem w planie modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP w latach 2013 – 2022. OBRUM jest od lat wiodącym ośrodkiem B+R, prowadzącym badania z zakresu szeroko rozumianej obronności i pracującym na rzecz rozwoju naukowego oraz technologicznego polskiego przemysłu zbrojeniowego.

World War 3

The Farm 51 współpracuje z wymienionymi organizacjami na polu zaawansowanych symulatorów szkolno-treningowych, które z znacznym stopniu podnoszą sprawność żołnierzy i ich efektywność na polu walki przy jednoczesnej minimalizacji kosztów szkolenia.

Innowacyjne podejście do gatunku

World War 3 – poza intensywną rozgrywką PvP oraz nowoczesną i realistyczną grafiką – ma stanowić źródło świeżych pomysłów w gatunku sieciowych strzelanin. Twórcy zaproponują innowacyjne mechanizmy związane z interakcją między graczami, współpracą zespołową oraz planowaniem strategicznym, a także monetyzacją. Gra zaoferuje sporo rozwiązań czerpiących garściami z prawdziwego wojskowego rzemiosła i współczesnego przemysłu zbrojeniowego, nieobecnego w konkurencyjnych tytułach.

Rozgrywka w World War 3 nie będzie ograniczać się jedynie do dynamicznej wymiany ognia, kluczem do zwycięstwa będzie gra zespołowa.

Źródło: The Farm 51, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%