World War 3 – polscy żołnierze ruszą do walki w nowym tytule studia The Farm 51

World War 3 – polscy żołnierze ruszą do walki w nowym tytule studia The Farm 51
Newsy PC Polecamy

Gliwicki deweloper podaje kolejne szczegóły na temat szykowanej gry.

World War 3 słyszeliśmy już wcześniej, lecz dopiero teraz The Farm 51 podaje nieco więcej szczegółów na temat produkcji.

Na początek zaznaczamy, że tytuł będzie sieciową strzelaniną Free-to-Play, która przedstawi fikcyjny konflikt, angażujący w wojnę cały świat. Właściwe prace nad World War 3 ruszyły pełną parą w drugiej połowie zeszłego roku i były poprzedzone licznymi konsultacjami ze specami od wojskowości.

Pomysł stworzenia wojennego shootera opartego na współczesnych realiach pola bitwy narodził się kilka lat temu, kiedy rozpoczęliśmy współpracę z przemysłem zbrojeniowym (Polska Grupa Zbrojeniowa, OBRUM). Od tego czasu projekt przeszedł szereg zmian i udoskonaleń i w obecnej formie jest owocem szczegółowych badań rynku gier z segmentu f2p, ale także pogłębienia wiedzy z zakresu przemysłu zbrojeniowego oraz ewolucji taktyki wojskowej w współczesnych konfliktach zbrojnych. World War 3 budowany jest w oparciu o wiedzę specjalistów z całego świata, znających realia rynku f2p, ale współpracujemy również z ekspertami w zakresie wojskowości, oraz specjalistami z centrów badań i analiz strategicznych – tłumaczy w komunikacie prasowym Kamil Bilczyński, wiceprezes zarządu i dyrektor kreatywny w The Farm 51.

Polski deweloper obiecuje graczom odwzorowanie z niespotykaną dokładnością wyposażenia jednostek wojskowych oraz sposobu ich działania w misjach taktyczno-bojowych i dodaje, że będziemy mogli wziąć udział w wirtualnych bitwach z udziałem jednostek piechoty jak i pojazdów.

Akcja tytułu rozegra się w wielu częściach świata. Na ujawnionych screenach (wrzucamy poniżej) możemy zobaczyć Berlin, Londyn oraz Paryż. Wcielimy się również w żołnierzy różnych państw – będzie m.in. Wojsko Polskie!

World War 3 ma oferować rozgrywki typu PvPvE oraz PvP. Zanim zagramy, minie jednak jeszcze sporo czasu. Prace nad projektem mają trwać przez dwa lata, więc zważywszy na to, że rozpoczęły się w zeszłym roku, poczekamy przynajmniej do 2017 roku. Platformy docelowe? Nie ujawniono, lecz PC jest raczej pewniakiem.

World War 3 powstaje na silniku Unreal Engine 4:

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie